13 Kasım 2018

Japon Rakuten’in Yeni Satın Alımı İspanyol Online Video Firması

Geçtiğimiz iki yılda atağa kalkarak dünya e-ticaretinde söz sahibi olacağının sinyallerini veren Rakuten, arka arkaya uluslararası satın alımlarla adından söz ettiriyor.

Online ticaret alanında farklı ülkelerdeki satın alımları ile sık sık karşımıza çıkan Rakuten’in yeni atağı İspanya’ya gerçekleşti.

İspanya’ya ilk açılımını gerçekleştiren Rakuten’in satın alımı, Netflix tarzı online video izlenim hizmeti sunan Wuaki.tv oldu.

Hem Netflix’in, hem de Instant Video hizmeti ile atağa kalkarak bu alanda Netflix’i yalnız bırakmayacağını gösteren Amazon’un hizmetlerini Avrupa’ya yaygınlaştırma çabaları biliniyor.

Hollywood stüdyolarının yanı sıra yerel stüdyolarla da sayısız anlaşmaları bulunduğu belirtilen Wuaki.tv’yi bünyelerine katarak dijital hizmetlerine ekleyeceklerini belirten Rakuten yetkilileri, satın alımın finansal verilerini ise gizli tutmayı tercih ediyorlar.

2009 yılında hizmete başlayan Wuaki.tv’yi satın alan firma, Avrupa’daki online video hizmetinin gelişeceğine inandıklarını açıklayarak, bu alanda Wuaki.tv lie beraber yol almanın onlara sağlayacağı avantajlara dikkat çekiyor. Rakuten, Wuaki.tv’nin hizmetlerini lokasyon anlamında geliştirmeyi planladığını da açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*