16 Aralık 2018

Tüketiciler Uygun Fırsatlar İçin Lokasyon Bilgilerini Paylaşmaya Hazır

Mobil internet kullanımı yaygınlaştıkça tüketicilerin mobil sitelerden beklentileri de artıyor. JiWire tarafından yapılan bir araştırma, ABDli tüketicilerin %53’ünün artık kendilerine daha uygun fırsat ve bilgiler için lokasyon bilgilerini paylaşmaya hazır olduklarını ortaya koydu.

34 yaş altı kesimde bu oranın %60’lara yaklaştığını da belirten araştırma yetkilileri, İngiltere’de bu oranın %69’lara ulaştığını belirtti.

Tüketicilerin bulundukları noktalara göre fırsatlara ve kuponlara ulaşabilmek için lokasyon bilgilerini paylaşmaya hazır olduklarını ileten JiWire Kıdemli Başkan Yardımcısı Davis Staas, mobil internetin firmalara tüketicileri ile yakınlaşabilmek için sınırsız imkanlar sunduğunu, hedeflendirilmiş reklamlarda mobil ticaretin oldukça önemli bir rol oynadığını iletti.

Araştırmada tüketicilere fırsatlara en çok hangi yolla ulaşmayı tercih ettikleri sorulduğunda ise, katılımcıların %38’i emaili, %22’si websitesini, %19’u ise mobil uygulamaları tercih ettiklerini iletti.

Araştırmada mobil tüketicilerin %92’sinin bir ay içerisinde bir ya da daha fazla fırsat satın aldığı, %75’inin günlük fırsatları arkadaş ve aileleri ile paylaştığı bilgisi de paylaşıldı.

Tüketicilerin %31’i ise mobil cihazlarını fiyat karşılaştırmaları için kullandıklarını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*