21 Haziran 2018

Lokasyon Odaklı Mobil Reklamlar Harekete Geçiriyor

Mobil cihazlar tüketicilere sayısız kolaylık sunuyor. Özellikle lokasyon bazlı reklam ve hizmetlerle hedeflenen tüketiciler, JiWire tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, bu hizmetten oldukça yüksek bir oranda yararlanıyor.

Firma tarafından Ekim 2011’den Aralık 2011 tarihlerine kadar 5000 tüketici ile yapılan araştırmaya göre, lokasyon merkezli mesajlar tüketicilerin %75’ini alışverişe yönlendiriyor.

Katılımcıların %80’inin mobil cihazlar söz konusu olduğunda lokasyon odaklı reklamları tercih ettiklerinin belirtildiği araştırmada, lokasyon odaklı reklam görüntülendiğinde tüketicilerin %31’inin reklama tıkladığı, %21’inin daha detaylı bilgi almak için offline mağazaya gitmeyi tercih ettiği, %21’inin ise detaylı bilgiye online ortamda ulaşmaya çalıştığı belirtiliyor.

Telefonlara göre lokasyon odaklı reklamlarla aksiyon alma oranları karşılaştırıldığında ise iPhone kullanıcılarının detaylı online arama yapmaya (%22), Android kullanıcılarının offline mağazaları araştırmaya (%25), Blackberry kullanıcılarının ise direk alışveriş yapmaya (%21) meyilli oldukları paylaşılıyor.

Araştırmada ortaya çıkan verilerden bir diğeri ise, 25 ve 34 yaş arası kesimin offline mağazalarda en fazla mobil fiyat karşılaştırması gerçekleştiren kesim olduğu. Tüketicilerin %21’inin ise offline mağazalarda iken mobil kupon arayışı içerisinde oldukları araştırma ile ortaya çıkıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*