16 Aralık 2018

Webcama Kart Okutmalı Ödeme Sistemi Jumio’ya $25.5 Milyon Dolar Yatırım

Ağustos ayında sizlere yeni bir online ödeme sistemini tanıtmıştık. Online alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların kredi kartlarının webcamlerine okutularak alışverişin tamamlanmasına olanak tanıyan Netswipe uygulaması ile tanınan Jumio, hem Avrupa’da hem de ABD’de dikkatleri üzerine çekmişti.

2010 yılında kurulan Jumio, 25.5 milyon dolarlık bir yatırım alarak bu güne kadar aldığı yatırım miktarını 32 milyon dolara çıkardığını açıkladı.

Online alışverişlerdeki kredi kartı kullanımı sahtekarlık oranlarını en aza indirmek ve kredi kartlarının alışveriş esnasında ürünü satan firma tarafından görüntülenmediğinden, risk oranını göz önünde bulundurarak online alışverişlere uygulanan yüksek kredi kartı komisyon oranlarını azaltmak amacı ile kurulan Jumio, kullanıcıların da online alışverişlerinde kredi kartı bilgilerini güven sorunundan dolayı paylaşmaktan kaçındıklarını, Netswipe uygulamasının bu güven engelini aşmak için oluşturulduğunu belirtiyor.

Webcamde kredi kartı okutularak gerçekleşen her alışverişten %0.8 ile %3.5 arası bir komisyon alan Jumio’nun işlemler için sabit bir işlem başı ücreti de bulunmuyor.

Yaygınlığını arttırmak adına büyük mağazaların ödeme sistemlerine kendilerini entegre ettirmek için çalışacaklarını belirten Jumio yetkilileri, farklı ödeme firmaları ile işbirliklerine giderek orta ve küçük ölçekli işletmelere ulaşmayı planladıklarını da açıklıyorlar.

Netswipe hizmetine ek olarak, kullanıcıların kimliklerini webcama okutarak kimlik onay işlemini gerçekleştirmeleri adına Netverify hizmetini de başlatan Jumio, bu iki hizmetin hem birbirini tamamlar nitelikte olduklarını, hem de ayrı ayrı işlevselliklerini sürdürebileceklerini paylaşıyor.

Online ticaret harcamalarının büyümesi ile farklı alanlarda e-ticaret firmalarının yanı sıra, ödeme, alışveriş sepeti, sanal manken, e-ticaret altyapısı gibi alanlarda firmalara da iş hacmi doğarken, farklı hizmetlerle e-ticaret kullanımını kolaylaştıran bu firmalar, e-ticaretin gelişim hızını olumlu yönde etkiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*