18 Aralık 2018

Rich Media Reklamları Mobil Tıklamaları Arttırıyor

Araştırma firmalarının yeni gözdesi, zamanımızın en hızlı artan ticaret trendi mobil alışveriş kapsamında, Jumptap tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, video ve ses düzenekleri ile oldukça interaktif rich media reklamlarının mobil sitelere tıklanma oranlarını büyük ölçüde arttırdığını ortaya çıkardı.

Eylül ayında bünyelerinde gerçekleşen 300 milyon görüntülenme ile araştırmayı gerçekleştiren mobil reklam firması Jumptap, araştırmayı bünyesinde reklam veren perakende, yiyecek ve içecek, elektronik, spor giyim ve otomobil firmaları üzerinde gerçekleştirdi.

Rich media reklamlarının etkisi ile, standart banner reklamlarına kıyasla tıklanma oranlarında en fazla artış yaşayan sektör, %455’lik bir artış ile yiyecek ve içecek sektörü.

Bunu %362 ile elektronik ürün satışçıları takip ederken, lüks araba satış sitelerine tıklanma oranlarında %357’lik bir artış yaşandığı paylaşıldı.

Jumptap CEO’su Paran Johar interaktif yapısı ile rich media reklamlarının tüketicilerin ilgisini çektiğini, bu tarz reklamların performansda yarattıkları hızlı artışın araştırmaları ile kanıtlandığını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*