12 Aralık 2018

2016’ya Kadar 43 Milyar Dolarlık Mobil Kupon Kullanılacak

Son yıllarda yaşanılan global ekonomik dalgalanmaların tüketicileri indirim ve kupon araştırmalarına yönlendirdiği bir gerçek. Mobil cihazların hayatımızdaki giderek artan yerinin de katkısı ile, araştırmacılar mobil kuponların geleceğini merak etmeye başladı bile.

Juniper Research tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, 2016’ya kadar dünya genelinde 43 milyar dolarlık mobil kupon kullanılacak.

Son zamanlarda ardı ardına gelen mobil cüzdan uygulamaları, fırsat sitelerinin mobil uygulamaları ve tüketicilerin lokasyonlarına göre kupon ve indirim sunan farklı mobil uygulamalar ile mobil kupon kullanma oranlarının hızla artacağını öngören Juniper yetkilileri, müşterilerin daha önceki tercihlerine göre ve işlerine yarayacak kupon gönderimleri ile hizmetin hızla yaygınlaşacağından emin olduklarını iletiyorlar.

Araştırmanın analisti David Snow, kuponların özellikle küçük işletmelerin yararlanabileceği promosyon ve aynı zamanda bir pazarlama yöntemi olabileceklerini, müşterilerin kendilerine uygun buldukları indirimler sayesinde, iş yerlerinin iyi bir kazanç kapısı elde edebileceklerini belirtiyor.

Snow, mobil kuponların hem mobil alışverişleri hem de mağaza alışverişlerini arttırabileceğini öne sürüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*