17 Kasım 2018

İngiltere’nin Online Yemek Sipariş Sitesi 130 Milyon Dolar Yatırıma Ulaştı

İngiltere’nin online yemek siparişi sitesi Just Eat üçüncü yatırımını aldığını açıkladı.

64 milyon dolar olduğu belirtilen yatırım ile aldığı toplam yatırım miktarını 129.4 milyon dolara çıkaran firma, 1 sene kadar önce 48 milyon dolar, 2009 yılında ise 17.4 milyon dolarlık yatırımlar almıştı.

Oldukça düşük kar marjları ile çalıştığı belirtilen firmanın geçen seneyi 500 milyon dolarlık ciro ile kapattığı, fakat kar payını 10 milyon dolar olarak açıkladığı paylaşıldı.

Yeni yatırımı ile farklı ülkelere yayılmayı planladığını belirten Just Eat, dünyanın en büyük online yemek sipariş sitesi olmayı hedeflediklerini de açıklayarak, Experian Hitwise rakamlarına göre günlük ziyaretçi sayısı bakımından Domino’s ve Pizza Hut’ı geride bıraktıklarını ifade etti.

Danimarka’da 2001 yılında kurulan, ardından farklı satın alım ve genişlemelerle şu an Brezilya da dahil olmak üzere 13 farklı ülkede hizmet sunmaya başlayan Just Eat’in en büyük pazarlarından birisi İngiltere.

13 ülke toplamında günlük 100.000 yemek gönderimi gerçekleştirdiklerini belirten firma, 25.000 restaurantın sistemleri altında hizmet verdiğini açıklıyor.

Just Eat’in kazanç modelini ise üzerinden gelen her siparişten aldığı %11 oranında komisyon oranı oluşturuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. cok yakinda türkiyeye girecek olan essenservice.at türkiyede olmayan bir sistemle girmeyi amacliyor cok yakinda

  2. yemektelefonu.com güzel bir site

Fikrini söyle

*