14 Kasım 2018

Kadın Girişimciler İnternetten Yükseliyor

Bu yıl 8.’si gerçekleştirilen Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nda Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci kategorisinde bu yıl seçilen iki birinci de İnternet’ten çıktı. 5000’i aşkın yarışmacı arasından sıyrılan Armut.com’un kurucusu Başak Taşpınar Değim ile idemama.com kurucuları Rahşan Tan ve Leslie Kandiyoti Mori Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci’leri oldular. 8 yıldır gerçekleştirilen kadın girişimci yarışmasında İnternet girişimleri de ilk kez ödüle layık görüldü. 

KAGİDER, Garanti Bankası ve Ekonomist Dergisi işbirliği ile hazırlanan organizasyonda, 5000’i aşkın kadın girişimci arasından 4 farklı dalda 6 birinci seçildi.

Yakın zamanda 23 ülkede faaliyet gösteren Endeavor’un New York’ta düzenlediği Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde 45’i aşkın girişimci arasında Türkiye’yi temsil ederek Endeavor Girişimcisi seçilen Değim, ödülle ilgili olarak, “Fikrimizin ve başarılarımızın bu şekilde değerlendirilmesi bizi çok mutlu ediyor. Armut.com ile hem insanların hayatlarını kolaylaştırıyoruz hem de kadınlara ilham verecek bir öykü yaratıyoruz. Bizi bu özel ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Armut.com’un yatırım süreci ile ilgili röportajımızı ve idemama.com’un kurucuları ile yaptığımız röportajımızı okumanızı tavsiye ederiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Nasildir

  2. Olamaz

Fikrini söyle

*