20 Kasım 2018

Kadın Tüketiciler Facebook Reklamlarına Daha Çok Tıklıyor

Online reklamlara tüketicilerin nasıl yanıt verdiği özellikle e-ticaret site yöneticileri tarafından sıklıkla araştırılan bir konu.

AdParlor tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, kadın tüketiciler, Facebook reklamlarına erkeklere kıyasla daha ilgili.

Kadınların sosyal medyada oldukça aktif bir şekilde yer aldığı bilinirken, konu reklama geldiğinde farklı cinsiyetlerin nasıl davrandıkları konusunu aydınlatmak adına bir araştırma gerçekleştiren Facebook reklam yönetim sistemi AdParlor, kadın tüketicilerin sosyal mecrada yer alan reklamlara tıklama konusunda da erkekleri geride bıraktığını ortaya koydu.

AdParlor tarafından paylaşılan verilere göre, tüm dünya genelinde kadın tüketicilerin Facebook reklamlarına tıklama oranları 2011 ilk çeyreği ardından erkek tüketicileri geride bıramış durumda.

Yayınlanan araştırmaya göre, kadınların 2012’nin ilk çeyreğinde Facebook reklamlarına tıklama oranları (CTR) %0.073. Aynı oranın erkeklerde %0.066 olarak belirlendiğini açıklayan araştırmacılar, kadınların ilk çeyrekte reklamlara tıklama oranları ile erkekleri %10.6 oranında geride bıraktıklarını belirttiler.

AdParlor araştırmacıları kadın tüketicilerin Facebook reklamları için tıklama başına maliyetlerinin düşmeye başladığını da ortaya çıkardılar. Kadın tüketicilerin tıklama başına maliyetleri 2011’in ilk çeyreğinde 0.41 dolar iken 2012’nin ilk çeyreğinde 0.33 dolar olarak açıklandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*