19 Kasım 2018

Kadınlar Oyun Uygulamalarında Daha Çok Zaman ve Para Harcıyor

Kadınlar erkeklere göre mobil oyunları daha çok oynuyor ve daha çok para harcıyorlar. Ayrıca oynadıkları oyunlara daha sadıklar ve daha bağlılar.

Flurry araştırma şirketinin sonuçlarına göre, mobil oyun kitlesi artık eskisi gibi değil. Bu da, kadınların bu kitleyi yavaş yavaş domine etmeye başladıklarını gösteriyor. Analizlerinde 1,1 milyon mobil cihazı kapsayan Flurry, üç kilit unsurda kadınların erkeklerden daha dominant olduğunu ortaya koyuyor. Kadınlar daha çok para harcıyor, daha uzun süre oynuyor ve oyunlarına daha sadıklar. Bunlar zaten bir uygulamayı başarılı kılan temel unsurlar.

Daha detaylı olarak bakarsak:

Kadınlar erkeklere göre %31 daha çok uygulama içi para harcıyor.

Kadınlar yine erkeklere göre %35 oranında oyunlarda daha çok zaman harcıyor.

Genişleyen mobil oyuncu pazarı daha “hardcore” erkek müşteriyi kendine çekmiyor olsa da, reklamcılar için burada çok büyük bir pazar oluşmakta. Kadınların yoğun olduğu bir kitle, mobil reklamlara milyarlarca dolar yatırılan reklam endüstrisinin gözlerini kamaştırıyor. Dahası, kadınların mobil oyunlara olan bu bağlılığı giderek artmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Entertainment Software Association’ın yaptığı anketlere göre, şu anda mobil oyun pazarının %48’ini kadınlar oluşturuyor. Neredeyse yarı yarıya. 2006 yılında bu oran %62 ile erkeklerin lehineydi. Aradaki değişimin hızını buradan da görebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] olarak daha önceki bir haberimizde dünyanın geri kalanında da oyun oynama yaşının arttığını ve kadın oyuncuların […]

Fikrini söyle

*