13 Aralık 2018

Kanada Balesi Boş Koltukları Online Açık Arttırma ile Dolduruyor

National Ballet of Canada (Kanada Ulusal Balesi) online açık arttırma ile hem boş koltukları dolduruyor, hem de müşteri segmentini geliştirmeyi hedefliyor.

Kanada Ulusal Bale İletişim Direktörü Julia Drake, biletleri tam fiyatından alan büyük bir izleyici kitlelerinin olduğunu, fakat bale gösterilerinin yüksek masraflarını karşılamak adına açık arttırma ile bilet satışının oldukça yararlı olacağına inandıklarını iletiyor.

Özellikle gençler arasında bu gösterileri takip etmek isteyen büyük bir kesim olduğunu, yüksek fiyatların çoğu zaman bu kesimi caydırdığını ileten Drake doğru fiyatlandırma yaparak, bu kesime de ulaşmayı hedeflediklerini ekliyor.

National Ballet of Canada, gösterimler öncesi kalan boş koltukları doldurabilmek için iki farklı yol kullanıyor. İlki 16 ve 29 yaş arası genç kitleye hitap eden DanceBreak isimli bir program. DanceBreak.ca kullanıcıları şovdan bir gece önce boş kalan koltukları sadece $30 ödeyerek satın alabiliyorlar.

Drake, üyelerin DanceBreak ile $170’lık ön orkestra biletlerinden bile bulabilme şansları olduğunu iletiyor. Bu program sayesinde geniş bir genç kitleye ulaştıklarını ileten Dreak, DanceBreak’in dezavantajını ise, gitmek istediğininiz gösterime yer bulamama ihtimalinin bulunması olarak belirtiyor.

Kanada Ulusal Balesi, bu riski ortadan kaldırmak isteyen takipçilerine başka bir yöntem daha sunuyor. Online açık arttırma sitesi Price Whispers ile de çalışmaya başlayan Ulusal Bale, bilet almak isteyen bale severlerin haftalar öncesinden garantili bilet alabilmelerine olanak tanıyor.

Minimum açık arttırmanın $30 civarında olduğu Price Whispers ile kullanıcılar satın almak istedikleri bilet için bir fiyat belirliyorlar. Kanada Ulusal Balesi belirlenen fiyatı kabul edip etmediğini dakikalar içerisinde kullanıcıya iletiyor. Açık arttrmayı kazananlar Ulusal Bale’nin web sitesinden biletlerini satın alıyorlar.

Drake bu sistem ile satılmayan koltukları muhtemel en yüksek fiyatla doldurduklarını iletiyor. Özellikle genç kesime biletlerin pahalı geldiğini belirten Drake, Price Whispers ile gösteriye kesinlikle gelmek isteyen fakat tam fiyatı ödeyemeyen bale severlere, onlar için de uygun olan fiyatlarla bilet sattıklarını ekliyor.

Drake Price Whispers’ı aynı zamanda örneğin her zaman üst balkonda oturan müşterilerine ufak bir miktar fark ödeyerek orkestra düzeyi biletler satmak için de kullandıklarını belirtiyor. Drake, bale severlere indirimli bilet sağlarken yaşadıkları en büyük sıkıntının ise gösterilere tam fiyat ödeyerek gelen seyirci kitlesini kaybetmemek olduğunu ekliyor.

Her şovun bilet satış durumları ile koordineli olarak yürütülen kampanyalarla Kanada Ulusal Balesi en fazla izleyici kitlesine iki taraf için de tatmin edici fiyatlarla ulaşmayı ve boş kalan koltulardan en iyi şekilde yararlanmayı hedefliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. anlatım icin tskler

Fikrini söyle

*