10 Aralık 2018

2011’in İlk Yarısında Display Reklam Harcamaları %13 Arttı

Kantar Media tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ekonomi pazarlama harcamalarına zarar vermiş olsa da, ABD’deki dijital pazarlama harcamaları hızla artmaya devam ediyor.

Amerika’da yayınlanan reklam harcamaları üzerinde gerçekleştirilen araştırmada, display reklam harcamalarının 2011’in ilk yarısında %12.9 arttığı belirtiliyor.

Ocak başından Haziran sonuna kadar yapılan reklam harcamalarının araştırıldığı Kantar Media raporunda, arama motoru reklamlarının ise geçen senenin aynı dönemine kıyasla %8.6 arttığı paylaşılıyor.

Toplam dijital reklam harcamalarının ise 2010’un ilk 6 ayına kıyasla %10.4 arttığı belirtilirken, en çok dijital reklam harcamasının yerel işletmeler, sigorta şirketleri ve seyahat acentaları tarafından yapıldığının altı çiziliyor.

İlk 6 ayda ABD’deki en fazla reklam harcamasının, geçen senenin de birincisi olan Procter&Gamble tarafından yapıldığı belirtilirken, firmanın geçen seneye kıyasla reklam harcamalarında %7.8 azalma olduğu iletiliyor.

Kantar Media, toplam reklam harcamalarının 2010’un ilk 6 ayına kıyasla sadece %3.2 arttığı, 2011’in ilk 6 ayında firmaların toplam reklam harcamalarının 71.6 milyar dolara ulaştığını da ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*