13 Kasım 2018

Kara Cuma İndirimleri Yaklaşıyor

ABD’de her yıl yaşanan, gelenekselleşmiş indirimli alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) için geri sayım başladı. İnsanların sabahın erken saatlerinde mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu, izdihamların yaşandığı bu gün, bu yıl 28 Kasım’da gerçekleşecek. ABD’de dünyaca ünlü lüks markaların ürünlerinin cüzi fiyatlarla alınabildiği Kara Cuma’da birçok marka yüzde 90’a varan indirimler yapıyor. Türkiye’den de birçok alışveriş tutkunu seyahat programını Kara Cuma’ya denk gelecek şekilde ayarlıyor ve bu fırsatlardan yararlanmak istiyor. Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol, ABD’de Kara Cuma indirimleri gününde oluşan satış hacminin 2013’te 9 milyar Dolar’ı aştığını, e-ticaret sitelerinin de bu dönemde büyük indirimler yaptıklarını belirtti.

Seyfi Erol

Seyfi Erol

Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol, Türkiye’deki pek çok tüketicinin Kara Cuma indirimlerini heyecanla beklediğini ve o gün ABD’deki internet sitelerinden yüksek miktarlarda siparişler verdiğini belirtti. Seyfi Erol, ABD’de Kara Cuma indirimleri gününde oluşan satış hacminin 2013’te 9 milyar doları aştığını belirterek şunları söyledi: “Kara Cuma indirimlerinden yararlanan ve bu günde ABD’deki internet sitelerinden alışveriş yapan Türkiye’deki tüketici sayısı her geçen yıl artış gösteriyor. Geçtiğimiz yıl, aralık ayında ABD’den Türkiye’ye günde ulaştırdığımız paket sayısı diğer zamanlara oranla yaklaşık yüzde 70 artış göstermişti. Bu yıl daha da yüksek bir orana ulaşacağımızı öngörüyoruz. Normal dönemlerde ciddi fiyatlara satılan ürünlere sadece Kara Cuma gününe özel cüzi rakamlarla sahip olabiliyorsunuz. Örneğin geçtiğimiz yıl, normal dönemde 80 Dolar’a satışa sunulan bir erkek gömleğinin fiyatı Kara Cuma’da 25 Dolar’a düştü. Özellikle çocuk sahibi ailelerin bu dönemde yoğun talepleri oluyor. Önemli bir markanın satışa sunduğu 50 Dolar’lık çocuk elbisesini Kara Cuma’da 9 Dolar’a alabilmek mümkün olabiliyor. Lüks markalar da Kara Cuma indirimlerinde yerlerini alabiliyorlar. Sezon fiyatı 2 bin Dolar’dan başlayan bir gece elbisesi, 600 Dolar’a kadar inebiliyor. Bu durumda tek ürün fiyatına 3-4 ürün sipariş verilebiliyor. Dolayısıyla tüm bu fırsatlar nedeniyle, dünyanın her yerinden insanlar ABD’deki bu indirim avantajından yararlanmak istiyorlar. Kadın-erkek-bebek kıyafetleri, elektronik ürünler, çantalar, aksesuarlar, ayakkabılar, en çok talep gören ve en çok indirimin yaşandığı ürün kategorileri arasında yer alıyor.

Yurt dışından sipariş edilen ürünler hakkında hızlı kargo ve posta muafiyeti hakkında bilgi almak için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*