21 Kasım 2018

Kara Cuma ve Siber Pazartesi İndirimleri Türkiye’de de İlgi Gördü

Kara cuma türkiye
Her yıl Şükran Günü’nün ardındaki Cuma ve sonraki Pazartesi günleri ABD’de yapılan offline ve online indirimler ABD’li tüketicilerin oldukça ilgisini çekiyor. Özellikle Kara Cuma’da fiziki mağazalara gitmek yerine online alışveriş yapmayı tercih edenlerin sayısının artmasıyla beraber Kara Cuma’daki online satışlar bu sene 1,93 milyar dolara ulaşmıştı. Kara Cuma’nın ardından gelen Siber Pazartesi’sinde yapılan online alışverişler ise bir rekor kırarak 2,29 milyar dolar seviyelerine gelmişti.

ABD’deki tüketicilerin yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği bu iki gün, bu sene Türkiye’de de ilgi gördü. Amerika’dan alışveriş yapmak isteyen kullanıcılara ABD’de bir posta adresi sağlayan Amerikadaniste.com üzerinden Türkiye’ye ulaştırılan paket sayısı Aralık ayının başında diğer zamanlara kıyasla yüzde 70 artmış durumda.

Hatırlayacağınız gibi bu yıl ki Kara Cuma 29 Kasım, Siber Pazartesi ise 2 Aralık tarihlerine denk geliyordu ve Amerikadaniste.com’un Kurucu Ortağı Seyfi Erol, bu dönemde ABD’deki alışveriş sitelerinin yüzde 70 oranında indirimler sunduğunu ve Türkiye’deki kullanıcılarında kendileri aracılığıyla bu indirimlerden yararlandıklarını dile getirdi.

Amerikadaniste.com üzerinden Türkiye’ye verilen siparişlerin büyük çoğunluğunu kıyafetler, iç giyim, bebek ürünleri, ayakkabılar, aksesuarlar, tabletler ve oyun konsolları oluşturuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*