17 Kasım 2018

Kara Cuma’da Türkiye’den Siparişler Yüzde 85 Arttı

Şükran Günü’nden sonraki ilk cuma gününe denk gelen ABD’nin indirimli alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) Türkiye’de de fırtına gibi yaşandı. Bu yıl 28 Kasım’da gerçekleşen özel indirim gününde dünyaca ünlü lüks markaların ürünlerinin cüzi fiyatlarla alınabildiği Kara Cuma’da Amerikadaniste.com ile Türkiye’den yapılan alışveriş sayısında bir önceki yıla oranla yüzde 85 oranında artış yaşandı.

ABD’de insanların sabahın erken saatlerinde mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu, izdihamların yaşandığı Kara Cuma’ya özel olarak pek çok ünlü marka yüzde 90’a varan indirimler gerçekleştirdi. Amerikalı tüketiciler yaklaşık olarak 9,1 milyar Dolar harcadı. Amerikadaniste.com ile alışveriş yapanlar en çok hazır giyim, elektronik, oyuncak, araba ve motosiklet parçaları, hobi ve kişisel bakım kategorilerinden ürünler aldı.

Seyfi Erol

Seyfi Erol

Kara Cuma’ya özel olarak markaların e-ticaret sitelerinin de indirim yaptığını söyleyen Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol, şunları ekledi: “ABD’de bir günde 9.1 milyar Dolar’ın harcandığı Kara Cuma Türkiye’yi de etkiledi. Amerika’daki binlerce alışveriş merkezi tarafından uygulanan bu indirimler alışveriş sitelerine de yansıdı. Kara Cuma’dan sonra gelen Pazartesi günü, online alışverişte çılgın indirimlerin yaşandığı Siber Pazartesi olarak adlandırılıyor. Bu sayede indirimli alışveriş imkanı Pazartesi gününe kadar uzadı. Amerikadaniste.com olarak, bu avantajlı fiyatları Türkiye’deki alışveriş meraklılarına da sunuyoruz ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl verilen sipariş sayısı önceki yıla oranla yüzde 85 arttı. 7500’ü aşkın üyenin alışveriş yaptığı Kara Cuma ve Siber Pazartesi ciromuzu yüzde 50 oranında artırdı.”

Amerikadaniste.com, Amerika’daki internet sitelerinden online alışveriş yapmak isteyen internet kullanıcılarına, Amerika’da bir posta adresi sağlıyor. Üyelerin Amerika’daki bu posta adresine ulaşan siparişleri, sitedeki “Gönder” butonuna bastıkları anda yola çıkıyor ve hızlı kargo sayesinde ortalama 2-3 iş günü içinde Türkiye’ye gelerek adreslerine teslim ediliyor. Amerikadaniste.com, konusunda uzman üye hizmetleri ve operasyon ekibiyle alışverişlerle ilgili tüm soru ve sorunlarda üyelerine yardımcı oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*