13 Kasım 2018

Kaspersky Lab’in Safe Money güvenli online ödeme teknolojisi MRG Effitas tarafından tescillendi

Online-Payment

Kaspersky Lab’ın online ödemeleri koruma teknolojisi Safe Money, MRG Effitas’ın 1 yıllık testlerin sonucunda en yüksek performans ödülünü kazandı. E-ticaret sitelerinde ve online alışverişte satışları artırmak için müşterinin banka hesabı ve kredi bilgilerini korumaya yönelik online ödeme güvenlik sistemleri kullanmak gerekiyor. MRG Effitas “2014/15 Online Bankacılık / Browser Ödülü”nü kazanan Kaspersky Lab e-ticaret sektörüne güvenli ödeme teknolojileriyle destek oluyor.

 

E-ticaret için online ödeme güvenliği

Kıyaslamalı testler yapan bağımsız laboratuarların tersine MRG Effitas veri koruma sistemlerinin online ödemede ne kadar güvenilir olduğunu test ediyor. İşlem güvenliğini sağlayan özel yazılımların en son sürümlerini ve finansal güvenlik teknolojilerini entegre eden genel çözümleri analiz eden MRG Effitas bu kez de Kaspersky Internet Security yazılımında kullanılan Safe Money online ödeme teknolojisini inceledi. Q2, 2014 – Q1, 2015 dört çeyreklik rapora göre, dört çalışmanın tümünde mükemmel sonuçlar sağlayarak MRG Effitas Sertifikasına hak kazanan Safe Money en etkili teknolojilerden biri olduğunu kanıtladı.

 

Yeni bilgisayar saldırılarına ve virüslere karşı

Safe Money müşterinin banka bilgilerini çalmaya yönelik yeni kötü amaçlı yazılımları ve virüs bulaşmış botnetli bilgisayarlara karşı güncellendi. Safe Money 1 yıllık test sürecinde bu tür saldırılarını engellemenin yanı sıra “araya giren adam” saldırılarını ve API bazlı atakları da önledi. çeyrekte Windows Uygulama Uyumluluğu ve Windows AppInit DLL yöntemi ile tarayıcı koruması ile Kaspersky Internet Security yazılımının diğer özelliklerinin devre dışı bırakıldığı testlerde Safe Money online ödeme güvenliğini sağlamayı başardı.

MRG Effitas kurucu ve CEO’su Sveta Miladinov konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Güvenlik teknolojilerinin tümünün mevcut finansal siber tehditlerle etkili bir şekilde savaşması beklenmez. Tehdit cephesinin sürekli değişim gösterdiği bu şartlarda zaten pek azı böyle bir görevi tutarlı bir şekilde yerine getirebiliyor. Safe Money ürünümüz ise sürekli olarak tüm testlerde başarı gösteriyor. 2014/15 Online Bankacılık/Tarayıcı Güvenlik Ödülü’nü Kaspersky Lab’a vermekten çok memnunuz”.

Kasperksy Lab başkanı ve CEO’su Eugene Kasperksy ise, çalışmaların sonuçlarını şöyle yorumluyor: “Bağımsız uzmanlık gerektiren testler hem müşteri hem de geliştiriciler için çok yararlı. Çözümleriminizin gerçek hayata yakın şartlarda iyi sonuçlar vermesinden memnunum. Sadece basit antivirüs yazılımları kullanarak internet güvenliğini sağlayamayacağımızı uzun zaman önce anladık. Online ödemelerin de güvenceye alınması gerekiyor.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*