18 Kasım 2018

Kayak Halka Açılıyor – Hedef 100 Milyon Dolar

Halka arz olmak için başvurusunu ilk olarak Kasım 2010 yılında yapan, fakat piyasalardaki olumsuz gidişatı sebep göstererek arka arkaya birkaç kez bu tarihi erteleyen Kayak, halka arzının gerçekleşeceğinin açıklamasını yaptı.

Facebook’un halka arzında yaşanan olumsuzluklar ve hisse fiyatlarının dalgalanması sebebi ile Mayıs ayında halka arzını tekrar erteleyen online seyahat sites Kayak, halka arz için hisselerinin 22 ile 25 dollar arasında fiyatlandıracaklarını açıkladı.

3.5 milyon adet hisse satacağını açıklayan Kayak, halka arz ile 100.6 milyon dolar toplamayı hedefliyor. Kayak, Mart ayında sona eren ilk çeyreğinde 73.3 milyon dolar ciro elde ettiğini açıklamış, bunun bir önceki senenin aynı çeyreğine kıyasla %39 daha yukarıda olduğunu belirtmişti.

İlk çeyrekte Kayak tarafından açıklanan net karlılık oranı ise 4.1 milyon dolardı.
Halka arz için ciro rakamlarının yükselmesini de bekleyen firma, 2011 yılında 2010 yılına kıyasla cirolarının %32 artışla 225 milyon dolara yükseldiğini açıklamış, net karlılıklarındaki %21 artışa da dikkat çekerek halka arzlarının yakın olduğunun sinyallerini vermişti.

Oldukça başarılı devam eden finansal verileri ile olumlu bir halka arzı hedefleyen Kayak, 185 çalışanı ile 16 farklı ülkede hizmet sunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*