21 Kasım 2018

Kişiselleştirilmiş E-postalar Tüketicileri Alışverişe Daha Fazla Yönlendiriyor

kişiselleştirilmiş epostalar
2014 trendleri arasında yer alan kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi konusu e-posta pazarlamada da öne çıkan konulardan biri olmaya başladı. Harris Interactive’in yaptığı araştırmaya göre e-ticaret şirketlerinin e-posta listelerine kayıt olan tüketicilerin yüzde 77’si kişiselleştirilmiş alışverişlerin kendilerini alışverişe daha fazla yönlendirdiğini belirtiyor.

Kullanıcıların önceki alışverişler alışkanları ve seçtikleri ürünlere göre hazırlanan e-postalar tüketicileri alışverişe yönlendirirken, bu kullanıcıların yüzde 82’si eğer kendileriyle alakalı ürünlerin olduğu bir e-posta alırlarsa daha fazla ürün satın aldıklarını belirtiyor.

ABD’de 2019 kişinin katıldığı bu araştırmada katılımcıların yüzde 82’si eğer markalar haftada bir kez, kendilerinin önceki alışverişlerine göre düzenlenen bir e-posta yollarlarsa daha fazla satış yapabileceklerini söylüyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 90’ı, devamlı olarak satın aldıkları ürünler indirime girdiğinde markalardan e-posta almak istediklerini belirtirken, yüzde 72’lik bir kısım haftalık kampanyaları ya da yeni ürünleri içeren, online alışverişi kolaylaştıracak e-postalar almak istediklerinin üzerinde duruyor.

Kullanıcıların yüzde 69’u daha kişisel e-posta almak için, markalarla ekstra bilgi paylaşabileceklerini söylüyor.

Kişiselleştirme üzerine yapılan diğer araştırmalar da bu çalışmaların markalara için olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını gösteriyor. Kişiselleştirme üzerine çalışma yapan şirketlerde ürün bulmanın kolay olduğunu belirten kullanıcıların oranı yüzde 59’ken, yüzde 56’lık bir bölüm kişiselleştirme üzerine çalışan şirketlerin sayfalarını tekrar ziyaret ettiklerini söylüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Karmaşık şekilde yapılan maillerden herkes illallah derken, kişiselleştirilmiş mailler çıka geldi ve sonuç ortada 🙂
    Paylaşım için teşekkür ederim

Fikrini söyle

*