21 Kasım 2018

Kişiselleştirilmiş E-postaların Geri Dönüşüm Oranları 6 Kat Daha Fazla

kişiselleştirilmiş e-postalar
2014’te oldukça sık konuşacağımız konulardan birinin de e-ticarette kişiselleştirme olacağından daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Yapılan yeni araştırmalar da kişiselleştirmeye yönelik yapılan çalışmaların geri dönüşümlere olumlu etkisinin olduğunu ortaya koyuyor.

Experian Marketing Services’ın yaptığı araştırmaya göre kişiselleştirilmiş e-postaları, kişiselleştirilme yapılmadan gönderilen e-postalara göre altı kat daha fazla geri dönüşüm sağlıyor.

Kullanıcılara kişiselleştirilmiş e-postalar yollandığında e-postaların açılma oranlarında yüzde 29’luk bir artış olduğu gözlemlenirken, tıklama oranları da yüzde 41 oranında yükseliyor.

Kullanıcının online davranışları sonrasında (site üzerinde ürün beğenme ya da sepetinde ürün bırakma gibi eylemler) kullanıcılara hatırlatma mailleri gönderildiğinde de e-postaların açılma oranlarının yüzde 25 artığı gözlemleniyor. Bu e-postalardaki tıklanma oranlarında ise yüzde 51’lik bir atış söz konusu.

Başlıklarda kişiselleştirmeden yararlanan şirketlerin e-postalarının da açılma oranlarının yüzde 37 daha fazla olduğu araştırmada ortaya çıkan sonuçlardan biri.

Kişiselleştirmenin oldukça önemli bir hale geldiği bu dönemlerde markaların birçoğu bu tür uygulamaları henüz tam anlamıyla yapamıyor. Burada da Big Data kullanımının önemi oldukça önemli bir hal alıyor. Markalar büyük veriden yararlanarak kişiselleştirme üzerine daha detaylı çalışmalar yapabilir.

Bunun yanı sıra hatırlatma e-postalarının da oldukça önemli bir yeri bulunuyor. Yapılan araştırmalar ABD’deki e-ticaret şirketlerinin yüzde 80’inin kullanıcılara hatırlatma e-postası göndermedikleri için yılda milyonlarca dolar kaybettiklerini ortaya koyuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*