14 Aralık 2018

Kliksa: 2014’te Ciromuzu 360 Milyon TL’ye Çıkartmayı Hedefliyoruz

Nevgul Bilsel Safkan - Haluk Dincer 2
Sabancı Holding’in e-ticaretteki ayağı olan Kliksa, geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında 2014’e ve önümüzdeki yıllara yönelik planlarını açıkladı.

Sabancı Holding Perakende ve Sigortacılık Group Başkanı Haluk Dinçer ve Kliksa Genel Müdür Nevgül Bilsel Safkan’ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında Dinçer, 5 yıl içinde sektörün lideri olmayı hedeflediklerini dile getirdi. 2014’e yönelik planlarından da bahseden Dinçer, e-ticarete 2014 yılı içinde 15 milyon dolarlık altyapı yatırımı yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Sabancı Topluluğu’nun perakendedeki gücünü e-ticarete taşımak istediklerine de değinen Dinçer, basın toplantısında Kliksa ile beraber sektörü de büyütmek istediklerinden de bahsetti.

Kliksa’nın hedeflerinden bahseden Safkan, 2014 yılında cirolarını 3 kat artırarak 360 milyon TL’ye çıkartmak istediklerini söyledi. Teknik altyapılarını ve tedarikçi ağını geliştirdiklerini belirten Safkan, lojistik ve insan kaynağı yatırımlarını vurguladı. 2013’te önceki yıla kıyasla 6 kat büyüyerek 120 milyon TL’lik bir hacme ulaştığının da üzerinde duran Safkan, yine 2013’te çalışan sayılarını da 3 katına çıkardıklarını belirtti.

100’ü aşkın tedarikçiyle çalıştıklarını da vurgulayan Safkan, 20 kategoride 250 bine yakın ürünü Türkiye genelindeki ilçelerin yüzde 90’ına sevk ettiklerini söyledi. Gün içinde saat 14:00’a kadar verilen siparişleri aynı gün kargoya verdiklerine de değinen Safkan, stoklarında bulunan ürünleri İstanbul içinde ertesi gün, İstanbul dışındaki illere ise 2 gün içinde teslim ettiklerini de sözlerine ekledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. engin der ki:

    rakamlar bana çok şişirilmiş gibi geldi.

Fikrini söyle

*