13 Aralık 2018

KLM’de Facebook Profillerine Bakmadan Koltuğunuzu Seçmeyin

Sosyal medyanın hayatımızın her alanına yaygınlaşması, kimimizi oldukça sevindirirken, bir kısmımızı da rahatsız ediyor.

Hollanda’nın en büyük hava yolu şirketlerinden KLM’in yeni başlatmayı planladığı uygulamanın tepkilerinin de aynen böyle, yani bazılarımız için oldukça farklı ve sevindirici, bazılarımız için ise can sıkıcı ve bunaltıcı olması oldukça muhtemel.

Akıllı telefonların ve tablet cihazların artması ile bağımlı olduğumuz internet ve sosyal medyadan, çoğumuz uçak yolculuklarımız esnasında bile kopamıyoruz. KLM‘in yeni uygulaması ise, sosyal medyanın networking etkilerine farklı bir boyut kazandıracak gibi görünüyor.

KLM, uçuş yolcularına, uçaktaki diğer yolcuların sosyal medya profillerini inceleyerek, oturacakları yerleri buna göre belirleme şansı sunmaya başlayacağını belirtiyor.

Yolcuların bilet satın alırken Facebook ya da Linkedin profillerini paylaşmayı seçebileceklerini belirten KLM yetkilileri, böylelikle online koltuk seçimi esnasında yolcuların diğer insanların sosyal medya profillerinden yararlanarak, nerede oturmak istediklerine daha rahat karar verebileceklerini iletiyorlar.

Gelecek aylarda hizmete sokulması beklenen sosyal uçuş uygulamasının ismi ise “meet & seat” yani “tanış & otur” olacak.

Uygulamanın hala tamamlanmadığı paylaşılırken, Malaysia Havayollarının da benzer bir uygulama ile yolcularına uçaktaki diğer yolcuların Facebook profillerini görüntüleme ve sosyal mecradaki herhangi bir arkadaşlarının uçuşta olup olmadığını gösterme uygulamasını yayına sokmayı planladığı belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*