18 Aralık 2018

KOBİ’ler Mobil Pazarlamaya Ağırlık Veriyor

Borrell Associates, küçük ve orta ölçekli işletmelerin 2011 sonuna kadar yerel mobil reklamlara 787.8 milyon dolarlık harcama yapacaklarını öne sürüyor.

Firma tarafından yayınlanan araştırmaya göre, akıllı telefon kullanan tüketicilerin sayısı arttıkça, kobilerin mobil ticarete verdiği önem de artıyor.

Firmanın farklı sektörden 484 iş yeri ile gerçekleştirdiği araştırmaya göre, kobiler mobil pazarlamaya pazarlama bütçelerinin %20’sini ayırmayı planlıyorlar. Borrell Başkan Yardımcısı Kip Cassino, yepyeni bir pazarlama alanına kobiler tarafından ayrılması planlanan bu bütçenin oldukça şaşırtıcı olduğunu belirtiyor.

Borrell’ın araştırmasına göre, küçük ve orta ölçekli işyerleri bu sene mobil pazarlamaya ayıracakları 787.8 milyon dolar, 2010 yılı mobil reklam harcaması olan 505 milyon doların %56 yukarısında.

Araştırmada mobil arama reklamlarının, 2011 mobil reklam bütçesinin %34.6’sını oluşturacağı belirtilirken, display reklamların payının %32.2, mobil video reklamlarının payının %13.8, hedeflendirilmiş display reklamlarının %9.4, e-mail reklamlarının ise %4.9’luk yer tutacağı bilgisi paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*