16 Kasım 2018

KobiMaster, Endeavor Uluslararası Seçim Panelinde Türkiye’yi Temsil Edecek

Endeveavor KobiMasterDünya çapında 14 ülkede 476 farklı şirketten toplam 766 girişimciye destek veren Endeavor‘ın Ülke Jürisi, 18.’si düzenlenen Endeavor Türkiye Girişim Seçim Süreci dahilinde Türkiye’yi Endeavor Uluslararası Seçim Panelinde temsil etmesi için KobiMaster ve Gezlong’u seçti.

Endeavor Türkiye’nin İstanbul’daki ofisinde gerçekleşen ve jürinin soru cevap şeklinde gerçekleştirdiği mülakatlar sonucunda girişimcilik ruhu, iş modeli ve rol model etkileri gibi öne çıkan özellikler dikkate alındı. Yapılan mülakat ve elemelerin ardından Endeavor Uluslararası Seçim Paneline katılma hakkını kazanlar KobiMaster Kurucusu Murat Özler ve Gezlong Kurucusu Kaan Aykaç oldu.

Endeavor’un jürisinde Endeavor Danışma Kurulu Üyeleri Arkan & Ergin, JPA International Kurumsal Finans Ortağı Doğan Taşkent, Advent International Fon Yöneticisi Kayrıl Karabeyoğlu, Microsoft EMEA Devlet ve Özel Sektör Teknoloji Ortaklıkları Direktörü Mustafa Kılıçaslan, Pro-Ad Media Solutions Kurucusu Ziya Alemdar, Baltaş Group Kurucu Ortağı Zuhal Baltaş ve Intel Capital Direktörü Barış Aksoy gibi isimler yer alıyor.

Endeavor’ın 46.’sını düzenlediği En Etkili Girişimleri listesine geçtiğimiz Aralık ayında da Türkiye’den Berk Alevi, Gizem Yasa ve Harun Güner’in önderliğinde kurulan Butigo katılmış ve aralarında Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Yunanistan gibi ülkelerden seçilen girişimlerle beraber bu listede yer alma fırsatına sahip olmuştu.

Türkiye’yi bu seneki Endeavor Uluslararası Seçim Panelinde temsil edecek olan KobiMaster,2003 yılında itibaren Türkiye’de e-ticaret şirketlerine altyapı sağlayıcılığı yapıyor ve 2012 yılında bir önceki yıla kıyasla %100’lük bir büyüme yaşadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Anıl der ki:

    Türkiye için çok güzel bir haber. Özellikle http://www.gezlong.com ilgiyle takip ettiğim bir ste. Turizm sektöründe bir farklılık yaratacağı kesin gibi.
    http://www.kobimaster.com ‘da çok deneyimli bir site. İki site için de güzel şeyler dyarız umarım.

Fikrini söyle

*