17 Kasım 2018

Konutkredisi.com.tr, Endeavor Global Girişimi Olmaya Hak Kazandı

konutkredisi endeavor global
Türkiye içinde kredi almak isteyen tüketicilere ücretsiz olarak hizmet vermekte olan online finansal danışmanlık şirketi Konutkredisi.com.tr, Endeavor Global girişimi olmaya hak kazandı.

Ekim ayı içerisinde gerçekleşen ve Endeavor’ın ev sahipliğini yaptığı seçim süreci sonrasında Silikon Vadisi’nden Endeavor girişimi olarak dönen Konutkredisi.com.tr, Ömer Paksoy ve Onur Tekinturhan tarafından 2010 yılında kuruldu ve Avrupa’nın önde gelen kredi dağıtım kanallarından Gruppo MutuiOnline’ın kurucularından yatırım almıştı.

Uluslararası destek ağıyla Endeavor, her yıl 16 ülkede, büyüme potansiyeli ve ülke girişim ekosistemine katma değer sağlayacak yüzlerce şirketi incelemeye alıyor ve bu değerlendirme sürecinden olumlu sonuç alan firmalar, uluslararası girişim ağına katılma fırsatı yakalamış oluyor. Konutkredisi.com.tr, ilk defa Türkiye’de kredi ve bankacılık alanında faaliyet gösteren bir firma olarak Endeavor girişimcisi oldu.

Online kredi araştırma ve danışmanlık hizmetlerinin son dönemlerde Türkiye’de oldukça yaygınlaştığını belirten Kurucu Ortak Onur Tekinturhan, bu hizmetten yararlanan tüketici sayısının her geçen gün artmakta olduğunu da dile getirdi. Bireysel kredi ürünleri sunan 24 bankanın 17’siyle çalışmakta olan ve %2’lik pazar payına sahip Konutkredisi.com.tr, bugüne kadar 13 bin müşteriye bağımsız danışmanlık sundu.

Geçtiğimiz yıl Endeavor Global’e seçilen girişimler arasında yine Türkiye’den Butigo bulunuyordu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*