16 Kasım 2018

Köpeklerin Airbnb’si Rover.com’a 7 Milyon Dolarlık Yatırım Geldi

Rover.comHayvan sahibi olmanın getirdiği en büyük sorumluluklardan biri, evcil hayvanınızı da gittiğiniz her yere götürmektir. Tabi bu da bazen sorunlara sebep olabiliyor, uzun süreli tatillere çıkmak isteyenler ya da bir süreliğine evde olamayacak olanlar, havyanlarını bırakacak birini bulmakta zorlanabiliyorlar. 2011 yılında ABD, Seattle’da kurulan Rover.com da köpek sahiplerinin bu derdine çare oluyor.

Kullanıcılar bu site üzerinde, bir profil oluşturuyorlar ama bu profilin ana kahramanı tabi ki evcil köpeğiniz oluyor. Köpeğinizin fotoğrafını ve bilgilerini bu alanda paylaşıyorsunuz ve bakıcılık hizmeti vermek isteyenler de bu profillerden köpeğinizin bilgilerine ulaşabiliyor. Köpeğinizi bakıcıya bırakmak istediğiniz tarihleri siteye giriyorsunuz ve o dönemlerde uygun olan kullanıcıları görüp, dilediğiniz kullanıcıyla köpeğinizi bırakmak için anlaşıyorsunuz ve ödemeyi de Rover.com üzerinden gerçekleştiriyorsunuz.

Rover.com için aslında Airbnb‘nin köpekler için uygulanmış versiyonu diyebiliriz. Airbnb’de de kalmak istediğiniz yeri ve tarihi seçip, o kullanıcıya Airbnb üzerinden para ödeyerek kendinize kalacak bir yer rezervasyon yaptırmış oluyordunuz; Rover.com’da da bu işlemi köpeğiniz için yapıyorsunuz.

Rover.com şimdi de aldığı 2. tur yatırım ile gündemde. Foundry Group’tan 7 milyon dolar yatırım alan şirket, böylelikle toplamda 10,65 milyon dolar yatırım almış oldu. Rober.com’da 4300‘den fazla şehirde bakıcılık hizmeti sunan 25.000‘den fazla kullanıcı bulunuyor ve toplamda da 100.000‘den fazla köpek sever bu siteyi kullanıyor.

Rover.com aldığı yeni yatırımla beraber bir de yeni bir özellik sunmaya başladı. Animoto’nun sunduğu ücretsiz video servisiyle beraber, köpeklere bakıcılık yapanlar, köpeklerin fotoğraflarından oluşan bir video hazırlayarak hayvan sahiplerine bu videoları gönderebilecekler ve böylelikle hayvan sahiplerinin de gözü arkada kalmamış olacak. Aşağıda da bu servisin örnek videosunu sizlerle paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Rover doğru bir model, Türkiye’de de büyük bir ihtiyaç var.

Fikrini söyle

*