16 Kasım 2018

Köpeklerin Airbnb’sine Airbnb Yatırımcısından Destek

Kullanıcılarının kendi evlerini belirledikleri fiyat ve tarihlerde ziyaretçilere kiralamalarına olanak tanıyarak 2008 yılından bu yana 192 ülkeyi ağına katan Airbnb, aynı hizmeti köpek sahiplerine de sunmak isteyen bir siteye fikir analığı yapıyor.

DogVacay adı ile Mart ayından beri ABD’de hizmet sunmakta olan bir firma, köpeği olup da tatile giderken onu nereye bırakacağını bulamayan, ya da pahalı çözümlerden sıkılan bir kullanıcı kesimini hedefleyerek yayın hayatına başladı.

4 ayda 4000 kullanıcıya ulaşan site, üzerinden kullanıcılarına köpeklerini gecelik olarak bırakabilecekleri evler bulabilme hizmeti sunuyor. Üzerinden gerçekleşen her ev rezervasyon işleminde %10 komisyon alan site, bu oranın aslında oldukça düşük olduğunu belirtiyor.

Airbnb yatırımcılarından Andreessen Horowitz de aralarında olduğu bir grup yatırımcıdan miktarı belirtilmeyen bir oranda yatırım alan DogVacay, yeni yatırımını hem köpek yürütme ve günlük bakım hizmetlerini de sitelerine ekleme, hem de farklı evcil hayvan türlerine aynı hizmetleri sunabilmek için kullanacağını açıklıyor.

DogVacay’in bir sonraki hedefi ise köpek sahiplerinin çokluğu ile bilinen Almanya ve İngiltere pazarlarına açılmak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*