20 Kasım 2018

Lüks Ürün ve Süpermarket Alışverişlerinde Tercih Offline

Online alışveriş birçok tüketici için artık büyük kolaylık anlamına geliyor. KPMG tarafından yeni yayınlanan bir rapor ise, tüketicilerin online alışverişe oldukça sıcak baktıklarını, fakat konu yüksek meblalar harcamaya ya da süpermarket alışverişlerine geldiğinde offline’ı tercih ettiklerini öne sürüyor.

KPMG’nin İngiltere’de 6900 tüketici ile yaptığı araştırmaya göre, tüketicilerin büyük bir kısmı kolay iade seçenekleri ve güvenlik arttırımları ile beraber, online alışveriş yapmaktan artık oldukça hoşnut.

Araştırmada katılımcıların %74’ü uçak bileti ve seyahat rezervasyonlarını online yapmayı tercih ettiklerini belirtirken, %77’si CD, DVD, kitap ve video oyunlarını online almayı tercih ettiklerini paylaşıyor.

Global anlamda uçak bileti ve seyahat alışverişlerinde online’ı tercih eden tüketici kesiminin %70 olduğunu belirten KPMG, dijital ürünlerde ise bu oranın %65 dolaylarında olduğunu belirtiyor.

Araştırmaya göre, konu lüks tüketim ürünlerine geldiğinde ise tercihler tamamen değişiyor. İngiliz katılımcıların %47’sinin lüks tüketim ürünlerini kesinlikle online almak istemediklerini belirten araştırma yetkilileri, tüketicilerin %41’inin ise süpermarket alışverişlerinde online’ı tercih etmediklerini paylaştıklarını iletiyorlar.

Tüketicilerin şimdilik yüklü miktarda para harcayacakları ya da tazeliğinden emin olamayacakları ürünleri görmeden almak istemedikleri araştırma ile ortaya çıkıyor. Fakat online ve mobil alışverişde geçmiş yıllardan bu güne yaşanan farklılaşma, bu tercihlerin de uygun seçenek ve kampanyalar ile değiştirilebileceğinin bir anlamda kanıtı oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*