17 Kasım 2018

Krumb: Konum Bazlı Mikro İlan Uygulaması

krumb
Türkiye’de mobil penetrasyonun artması ve mobil internet kullanıcı sayısının 25,4 milyonun üzerinde olmasıyla mobile yönelik girişimlerin de sayısı artıyor.

Konum bazlı sosyal bir ilan uygulaması olan Krumb da mobil uygulamasıyla yaklaşık bir ay önce kullanıcıların karşısına çıktı. Şu an için Android cihazlar için geliştirilmiş uygulama ABD ve Türkiye’de yayında ve yakın zamanda şirket iOS işletim sistemli cihazlar için de mobil uygulamasını yayınlayacak.

Çevrenizde bulunan ürün, hizmet, teklif ve benzeri kategorilerdeki ilanlara ulaşmayı sağlayan uygulamada kullanıcılar sosyal ağlarda bir ileti paylaşır gibi kendi ilanlarını da paylaşabiliyorlar. Kullanıcılar ilanlarını hashtag’lerle ya da düz bir metin olarak paylaşabiliyorlar. Uygulamanın otomatik ilan eşleştirme özelliği ilanlardaki keywordleri bularak, etrafınızdaki alanda otomatik olarak benzer ilanları eşleştiriyor.

Uygulama üzerinde mevcut kişilerin ilanlarına göz atabildiğiniz gibi, seçtiğiniz anahtar kelimeler özelinde de arama yapabiliyorsunuz. Ana akış sayfasındaki ilanlar ve keyword özelindeki ilanlarla etkileşime girilebiliyor.

Konum bazlı mikro ilan sitesi ile kullanıcılar, kolay bir şekilde ilan vererek ürünlerine ya da hizmetlerine alıcı bulabiliyorlar. Uygulama ile kullanıcılar sosyal ağlarda takipçi bulmak ya da yeni bir kitleye erişme derdinden de kurtulmuş oluyorlar.

Krumb’ın ileriye yönelik planları arasında Türkiye’nin yanı sıra globalde de uygulamanın kullanımını artırarak, Türkiye dışında da adından söz ettiren bir uygulama olmak yer alıyor.

Android kullanıcıları uygulamayı buradan indirebilirler. Uygulamanın tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Adem Suat der ki:

    Bu uygulamayı denemek isterdim ama tabletime uyumsuzmuş.

  2. ferah orhan der ki:

    iyi fikir. kullanıcı sayısı artarsa yeni bir trend olabilir.

  3. Emrah der ki:

    Güzel bir uygulama. Türkiye’den böyle işler çıktığını görmek sevindirici.

Fikrini söyle

*