16 Aralık 2018

Küçük İşletmeler E-posta Listelerini Geliştirmeye Önem Veriyor

Kucuk isletmeE-posta pazarlaması bire bir iletişim sağlaması yönünden geri dönüşümü yüksek bir mecra. Constant Contact‘ın yaptığı araştırma, küçük işletmelerin de bu veri bağlamında hareket ettiklerini kanıtlıyor. Araştırmaya göre, Küçük işletme diğer ifadeyle, KOBİ’lerin yüzde 60’ı e-posta listelerini artırmaya çalışıyor.

Araştırmaya katılan KOBİ’lerin yüzde 44’ü e-posta listelerindeki kontakta bulunacak kişilerin kendi işlerini geliştirmek adına faydalı olacağını düşünürken, yüzde 39’u müşteriyle olan iletişiminin e-posta sayesinde daha iyi olacağını düşünüyor. Küçük işletmelerin “e-posta listenizi nasıl artıyorsunuz?” sorusuna verdikleri cevap ise, satış belgeleri (% 35) ve kartvizitler (%42) üzerinde toplanıyor.

Araştırmada yer alan diğer bulgular ise şöyle;

• Küçük işletmelerin yüzde 66’sı müşterilerinden e-posta bilgilerini kendileriyle paylaşmalarını istiyor.

• Yüzde 92’si website’lerine gelen yeni e-posta adreslerini kendi kontak listelerine ekliyor.

• Yüzde 46’sı ‘Facebook Connect’ aracılığıyla gelen e-posta bilgilerini ekliyor.

• Yüzde 64’ü iletişime geçme fırsatı yakaladıkları müşterilerinden direkt e-posta bilgilerini istiyor.

E-posta pazarlaması doğru iletişim paralelinde kullanıldığında gerçekten faydalı bir kanal. Tabi burada ‘spam nasıl yapılır?’ dersi vermemek gerekiyor. E-posta kullanımında akıllı telefon ve tablet gibi artan tüketici alışkanlıklarını göz önünde bulundurmakla birlikte, e-posta pazarlamasının neden hala popüler olduğunu bilmek de önemli.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*