15 Kasım 2018

Küçük İşletmeler İçin Tüketiciye Ulaşmanın En İyi Yolu Sosyal Medya

Küçük girişimciler sosyal medyaSosyal medyanın sunduğu imkanlar şüphesiz eski arkadaşlara ulaşmak ya da kedi videoları paylaşmak kadar sınırlı değil. Bu bağlamda düşünen yeni girişimciler ve küçük işletmeler, tüketiciye ulaşmak için en uygun yolun sosyal medyadan geçtiğine inanıyor.

Constant Contact‘ın yaptığı araştırmaya göre, küçük işletmeler sosyal medya pazarlamasının, tanıtım çalışmaları açısından en uygun seçim olduğunu düşünürken, yüzde 57’si Facebook‘un tüm pazarlama kanalları arasında en efektif araç olduğunu savunuyor.

Facebook, katılımcıların yüzde 87’lik büyük bir kısmına göre, sosyal ağlar arasında en çok tercih edilmesi gereken alan. Linkedin yüzde 29 ile ikinci sırada yer alırken, 140 karakterlik fenomen Twitter ise yüzde 25’lik payıyla üçüncü sırada yer alıyor.

Son zamanlarda sosyal ağ kimliğine bürünmeyi başaran Youtube ve birçok e-ticaret sitesi tasarımına ilham veren Pinterest, listenin ilk üçüne giremese de, yüzde 20’lik paylarıyla küçük işletmelerin sırtını tamamen çevirmedikleri ağlar olarak göze çarpıyor.

Küçük işletmeler sosyal medyayı pazarlama stratejilerinin başlığına yazsa da, Twitter‘da günlük, Linkedin’de ise haftalık düzenli içerik paylaşanların oranı yüzde 20’den az.

Yeni girişimlerin ve küçük işletmelerin sosyal medyada nasıl yer alması gerektiği konusunda daha fazla fikir almak isteyenleri ise 10 farklı incelemenin yer aldığı Sosyal Medya Kullanım Rehberleri dosyamıza davet edelim.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. handan der ki:

    tarih 01 7 2013 te erdek yıldırım iletişimden nokiya 301 telefon aldım memnun değilim 15 gün icinde hergün gittim yeni aldığım telefonu devamlı şarz ediyorum bir yere ulaşamıyorumşikayetimi belirtiyim halde telefonu almadı ben bundan şikayetciyim ERDEK BALIKESİR

Fikrini söyle

*