16 Kasım 2018

Küçük Ölçekli Şirketler Sosyal Medya Pazarlamasına Yatırımlarını Artıyor

social-networking-apps-for-iphone
Pazarlama çalışmalarında sosyal medya kanallarına ağırlık verenler sadece büyük ölçekli şirketler değil. Son dönemlerde sosyal medya kullanımında küçük ölçekli şirketler de kendilerini göstermeye başladılar.

TNS’in Linkedin yaptığı araştırmaya göre Kuzey Amerika’da sosyal medya kullanan küçük ölçekli şirketlerin gelirlerinde bir yıl öncesine kıyasla gözle görülür bir artış olduğu görülüyor.

ABD’de sosyal medya ve sosyal medya reklamlarını kullanan küçük ölçekli şirketlerin oranı yüzde 73 olarak öne çıkıyor. E-posta pazarlama yüzde 72 ile ikinci sırada gelirken, online reklamlar yüzde 57, offline reklamlar ise yüzde 47’lik bir paya sahip.

Marka bilinirliğini artırmak için sosyal medyanın oldukça etkili olduğunu söyleyen şirketlerin oranı yüzde 90 seviyelerindeyken, içerik paylaşımı söz konusu olduğunda sosyal medyanın etkili olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 89 olarak görülüyor. Sosyal medya, markayı kulaktan kulağa yaymada yüzde 88 oranında etkili bulunurken, yeni kişilere ulaşma konusunda sosyal medyada reklam vermek de yüzde 82’lik bir öneme sahip.

Ad-ology Research’ün yaptığı araştırmaya göre ise KOBİ’lerin yüzde 25’lik bir bölüm sosyal medya harcamalarını artıracaklarını dile getirirken, yarıdan fazlası ise bir önceki döneme göre bir değişiklik yapmayacaklarını belirtiyor. Yüzde 13,6’lık bir bölüm Promoted Post ve Sponsorlu Tweet’lere daha fazla bütçe ayırmayı planlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*