21 Kasım 2018

Kullanıcılar En Çok E-posta Göndermek İçin Mobil Cihazları Kullanıyor

Tablet kullanımıMobil cihaz kullanımının ve internete ulaşım lokasyonlarının artması, kullanıcıları internete bağlanma alışkanlıklarının değişmesine neden oluyor. Media Behavior Institute‘nin yaptığı araştırma, mobil telefon ve tabletin, masaüstü bilgisayar kullanım rakamlarını oldukça etkilediğini ortaya koyuyor.

Masaüstü bilgisayardan internete erişim 2012 Temmuz ve 2013 Ocak arasında 5 birim düşerken, aynı periyotta akıllı telefon yüzde 8’lik ve tablet ise yüzde 4’lük bir artma yaşadı. Katılımcıların yüzde 43,5’i internete akıllı telefonlarından bağlandıklarını belirtirken, bu oran tablet kullanıcıları için yüzde 17.

Amerika’da gerçekleştirilen araştırmada kullanıcıların 2013 birinci çeyreğinde internette gerçekleştirdikleri aktiviteler de karşılaştırılıyor. E-posta alma/gönderme kullanıcıların mobil cihazlarda en fazla zaman harcadıkları işlem olarak dikkat çekiyor. Buna göre toplam vaktin yüzde 23.3’ü ve bir saatin ortalama 14 dakikası e-posta gönderimine harcanıyor. Bu oran masaüstü kullanıcılarında ise yalnızca yüzde 5’e denk geliyor.

Sosyal ağlarda vakit geçirme aktivitesi ise akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının internette geçirdikleri vaktin ayrıldığı bir diğer başlık ve saat başına ortalama 9 dakika harcanıyor. Eğlence, alışveriş, ve seyahat mobil cihaz sahibi katılımcıların verdikleri diğer cevaplar arasında yer alıyor.

Mobil cihazlardan internet kullanımıSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*