16 Kasım 2018

Kullanıcılarının Yüzde 25’i Tatil Rezervasyonlarını Karşılaştırarak Yapıyor

ski01
Fiyat karşılaştırma sitelerinin oldukça yaygınlaştığı son dönemlerde tatil rezervasyonları da artık fiyat karşılaştırma siteleri üzerinden yapılmaya başlandı. Yapılan araştırmalara göre ABD’de tatil rezervasyonu yapanların %25’inden fazlası fiyat karşılaştırmalı tatil rezervasyon sitelerinden yararlanıyor.

MMGY Global/Harrison Group’un araştırmasına göre fiyat karşılaştırması yapılan tatil rezervasyon sitelerinin kullanımı 2010 yılında %15 civarındaydı ve bu yıl bu oran %28’lere çıkmış durumda. Bu süreç içinde online tatil acentalarının kullanımında da bir düşüş gözlemleniyor. 2010 yılında %66 olan online tatil acenta kullanımı 2013’e gelindiğinde %58’e düşmüş durumda.

Bu süreç içinde tatille ilgili mobil uygulamaların da kullanımında gözle görülür bir artış olduğunu söylemek mümkün. Otel uygulamaları %38 artış gösterirken, havayolu uygulamaları %54, marka uygulamaları ve yol rehber uygulamaları %27 artış gösterdi.

Seyahat tavsiyelerinde aile ve arkadaşların etkisi ise halen kullanıcıların ilk olarak başvurdukları yöntemler arasında. Teknolojik gelişmeler olsa da aile ve arkadaş tavsiyeleri %82 ile kullanıcıların ilk önceliği arasında. Online yorum ve seyahat platformları da %58 ile ikinci sırada geliyor. Sonrasında tatil seyahatleri üzerine yazılan blogları (%41) geliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*