16 Kasım 2018

Rusya’nın Private Shopping Devi KupiVIP 38 Milyon Dolar Yatırım Aldı – Yeni Durak Türkiye Olabilir

Rusya’nın Gilt Groupe‘si olarak da adlandırılan ülkenin en büyük private shopping sitesi olan KupiVIP, 38 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını açıkladı.

Yaklaşık 14 ay önce Rusya’da bir e-ticaret şirketine gerçekleştirilen gelmiş geçmiş en yüksek yatırım miktarı olma ünvanını alan 55 milyon dolarlık bir yatırım ile adından söz ettiren firma, yeni yatırımı ile beraber bu güne kadarki yatırım tutarını 100 milyon doların yukarısına çıkardı.

2012 yılını 200 milyon dolarlık net satış ve 300 milyon dolarlık ciro ile tamamlamayı hedeflediklerini belirten KupiVIP CEO’su Oskar Hartmann, Rusya’nın Avrupa’nın en büyük internet pazarı olduğunu, bu nedenle sadece Rusya’da kalarak bile satışlarda yüksek rakamlara ulaşabileceklerini açıkladı.

Hartmann, buna rağmen Rusya’nın yanı sıra ülkeye komşu olan aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelere hizmet sunmayı planladıklarını paylaştı.

Private shopping sitelerinin yanı sıra, lüks tüketim ürünleri satan KupiLuxe ve tam fiyatlı moda ürünleri satışı yapan ShopTime gibi siteleri de bulunan KupiVIP, yatırımlarının bir kısmının dağıtım merkezi alanı yatırımına gideceğini de açıkladı.

KupiVIP’nin beş sene içerisinde ulaşmayı planladıkları satış hedefi firma yöneticileri tarafından 1 milyar dolar olarak paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*