17 Kasım 2018

Kuponmatik: Sahibinden.com’un Yeni İndirim Kuponu Girişimi

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden Sahibinden.com, lokasyon bazlı yeni online indirim kuponu hizmeti olan Kuponmatik.com‘u hayata geçirdi.

İndirim kuponu sağlayan internet siteleri global pazarlarda bir süredir oldukça ilgi görüyor. Türkiye’de de son birkaç yıldır faaliyet göstermeye başlayan bu girişimlerin sayısı ise henüz bir elin parmaklarını geçmiyor desek yanlış olmaz. Daha çok e-ticaret siteleri üzerinden ilerleyen yerli kupon sitelerinin aksine Sahibinden.com, yükselen trend mobile ayak uydurarak, kullanıcılarının konumuna göre teklif ve indirimler alabileceği yeni girişimiyle bir adım öne çıkacak gibi duruyor.

Erdal Kaplanseren‘in gün içerisinde Twitter hesabından yazdığı bir tweet sayesinde haberdar olduğumuz girişim henüz beta aşamasında ve bünyesinde belirli mekanlar bulunuyor. Ancak, arkasına Sahibinden.com gibi bir gücü aldıktan sonra kısa süre zarfında hem mekan hem de kullanıcı yelpazesini genişletmesi çok zor değil.

Kullanıcılar, kuponlara ücretsiz olarak ulaşabiliyorlar

Kuponmatik’ten kısaca bahsetmek gerekirse; kullanıcıların çevrelerindeki kampanya ve indirimlerden haberdar olmalarını sağlayan, satın almak istedikleri ürün ve hizmetlerde kişiye özel fiyatlandırma seçenekleri sunan bir uygulama olarak kendilerini konumlandırıyorlar. Elbette ki sisteme yalnızca mobil cihazlardan ulaşmak zorunda değilsiniz. Ev bilgisayarından Kuponmatik.com’a giren üyeler, istedikleri markaların indirim ve fırsat kuponlarına erişme imkanına sahipler.

Kullanıcılar, indirimlerden yararlanmak için gerekli olan kuponlara herhangi bir ödeme yapma zorunluluğu olmadan sahip olabiliyorlar. Alışverişten yeme-içmeye, profesyonel hizmetlerden seyahat ve tatile kadar birçok alanda indirim kuponları sunan uygulama ile tüketiciler, bu kuponları ürün veya hizmeti alırken kullanıp, indirimli ödemeyi yerinde yapabiliyorlar.

İşletmelere özel marka sayfaları ile kampanyaları analiz etmek mümkün

Kuponmatik, sadece kullanıcılara değil, görünen o ki, işletmelere de birçok avantaj sağlayacak. Siteye üye olup, indirim kuponları oluşturan işletmeler, kendilerine sağlanan rapor ve istatistiklerle kampanyalarının başarısını takip etme olanağına sahipler. Bu şekilde firmalar, stratejilerini yeniden gözden geçirip farklı farklı indirim kampanyaları kurgulayabilecekler. Ayrıca sitenin sunduğu bir diğer ilgi çekici özellik ise, Kuponmatik’te yayınlanacak marka detay sayfalarını firmaya ait logo, yazı ve resimlerle özelleştirme imkanı sağlıyor olması.

Sistem, tüm Türkiye genelinde aktif olacak ancak şimdilik büyük şehirler ağırlıkta gibi duruyor. Girişimin mobil uygulamasının, yakın zaman içerisinde AppStore’da da kullanılabilir durumda olacağını belirtelim.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Çok başarılı bir çalışma. Sahibinden ekibi Türkiye’nin ilklerinden olmaya devam ediyor, tebrik ederim. 2010 yılında düşünmeye başlamıştım bu alanda bir çalışma yapmayı fakat öğrencilik hayatının elverdiği kadarıyla hobby olarak yapıyorum. Kuponmatik.Com profesyonel anlamda bir ilki gerçekleştirdi, alan adının da 2012 yılında kaydedildiğini görüyoruz. Kuponus.Com olarak kendi çalışmalarım da amatör anlamda alanın ilklerinden dersek yanlış olmaz sanırım (03/2010) 🙂 Fakat benim hedef kitlem daha çok orta ve küçük ölçekli E-ticaret şirketleri. Fakat bu kuruluşlar hâla kupon paylaşımının önemini idrak edebilmiş değiller. Onlar için büyük şirketlerle yarışta kendilerini ispat edebilecekleri en büyük itici unsurlar yapacakları indirim ve kampanyalar. Nitekim üçüncü kişiler tarafından pazara servis edilen bu kupon kodlarının müşterileri, birincil ihtiyaçları olmasa bile alışverişe teşvik ettiği bir gerçeğini göremiyorlar. Yabancı marketing kaynaklarında sıklıkla geçer bu mevzu. Alan hızla büyümekte şimdilerde bir çok Kupon dağıtımı yapan portal mevcut. Umarım kendi çalışmalarımı daha fazla geliştirme fırsatı bulurum. Amacım E-Ticaret sahipleri ile ortak bir ağ oluşturmak kupon kodu alıp pazara servis etmek. Sahibinden ekibini tekrar tebrik ediyorum.

  2. Ne yazıkki kuponmatik de tarihe gömüldü…

  3. Banu Camci der ki:

    Neden kuponmatik kapandı?

Fikrini söyle

*