17 Kasım 2018

LA Software Group’un Yeni Nesil Eve Teslimat Planlama Çözümü Türkiye’de

E-Ticaret kavramının hayatımıza girmesi ve günden güne genişleyip yaygınlaşmasıyla, artık müşterilere satış noktalarında deneyim yaşatmanın yerini,  teslimat noktalarında deneyim yaşatmak aldı.

İşte tam bu noktada özellikle E-ticarette rekabeti etkileyen unsurlardan biri de teslimat sistemleri oldu. Özellikle Amerika ve Avrupa da “Eve Teslimat Planlama” sistemi hızla önem kazandı. Firmalar, teslimat sürecinin müşteri üzerindeki etkisiyle bu sistemleri uygulamak durumunda kaldılar. İlk bakışta bu sistemlerin uygulanması kar paylarını düşüren ve lojistik maliyetleri artıran bir durum olarak gözükmekteydi. Teslimat ile ilgili bedelleri müşteriye yansıtılıp yansıtmama kararı ise yine bu sistemlerin diğer zorluklarından biri oldu. Ayrıca, bu sistemin doğru yönetilememesi ile iade ve ters lojistik işlemleri de büyük maliyetlerle firmaları zor durumda bırakabilmektedir. Bu yüzden bu sistemleri yürütmek için teknoloji ve yazılım çözümlerini kullanmak gerekmekte.

LA bu noktada “Yeni Nesil Eve Teslimat Planlama” çözümünü sektöre sunmakta.

  • Gerçek Zamanlı Teslimat Seçenekleri Planlama ile sürekli çalışan bir algoritma ile sipariş geldiği anda o an ki süreçlere, müşteri taleplerine, önceliklere ve maliyetlere göre müşteriye farklı teslimat seçenekleri sunulabilmektedir. Böylece müşteri siparişi tamamlamadan,  ekonomik, ücretsiz ya da çevre dostu teslimat seçenekleri, opsiyon olarak teslimat ekranlarında müşterinin tercihine sunulur.
  • Teslimat sisteminin verimliliğini arttıran sürekli rota planlaması ve optimizasyon sistemi ile sürekli yeni siparişlerin gelmesi ile sistem rota planlaması ve optimizasyon yapar ve iyileştirilmiş rotalar sunar. Yeni gelen siparişler için maliyet düşüren hatta bazı durumlarda gelir getiren opsiyonlarda kolaylıkla oluşturulabilir.
  • Teslimat operasyonun sistemleştirilmesi ve izlenebilirliği ile teslimat personelinin ve araçların otomasyon sayesinde izlenebilmesi,  gerektiğinde yönlendirilme ve çift yönlü bilgi alışverişine olanak sağlar. Ayrıca teslimat anında müşteriden dijital imza ve teslim onayı rahatlıkla alınarak,  hem müşteri gözünde markaya yatırım yapılırken hem de kontrol mekanizması sağlamlaştırılmaktadır.
  • Teslimat sisteminin performans yönetimi ile personel ve araç performansları ölçülebilir. Araç kullanımını maksimize edilirken personelin verimliliğini de artırır.
  • Müşteri hizmetleri yönetimine doğru ve tam zamanlı bilgi akışı ile siparişin nerede olduğunu ne zaman teslim edilebileceğini, gecikme varsa ya da pakette herhangi bir hasar oluştuysa bilgilerin müşteriye doğru zamanda verilebilir.

Tüm bu çözümlerle,  maliyet yönetimi yaparken, müşteri sadakati artırarak gelir kazanımının yanında sistematik yaklaşımda müşterinin teslimat noktasında da markaya sadık kalacağı bir deneyim yaşatmaya imkan sağlar. Bu sistematik ile kapıda ödeme gibi farklı ödeme yöntemleri sunma imkanı ve upsell satışlar yapılarak ek gelir elde etme imkanı da sağlanır.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*