20 Kasım 2018

Lady Gaga Amazon Serverlarını Çökertti

Lady Gaga’nın yeni albümü “Born This Way” dün Amazon’da özel bir indirimle $0.99’e satışa çıktı.

Sadece bir gün için geçerli bu indirimde sunulan fiyat, iTunes’daki satış fiyatı $11.99’a göre $11 daha ucuz olunca, Lady Gaga hayranları Amazon’a akın etti.

Amazon’un bu promosyonda asıl amacı, yeni servisi Cloud Drive‘ı tanıtmak idi. Lady Gaga albüm promosyon sayfasında Amazon Cloud Drive tanıtımları sayesinde birçok yeni müşteri bu servisi dün tanımış oldu.

Amazon Cloud Drive, kullanıcıların 5 gigabyte (ya da 80 saatten fazla) MP3 müzik yüklemelerini ve istedikleri bilgisayardan müziklerine ulaşmalarını sağlayan yeni bir servis.

Amazon Cloud Drive

Dün sabah yavaşlayan Amazon serverları, öğleden sonra Lady Gaga promosyonuna yoğun ilgiden dolayı ciddi sorunlar yaşadı. Bazı müşteriler satın aldıkları halde, albümü saatlerce indirimediler.

Amazon yetkilileri dün Twitter’dan sistemlerindeki yoğunluğu bir tweet ile duyurdular:

Amazon Lady Gaga Tweet

Amazon Cloud Drive tanıtım amaçlı 200’den fazla MP3’ün fiyatını da 69 cent’e indirdi. Ayrıca 1500’ün üzerinde MP3 albüm ise $5’a indirildi.

Amazon dün yaptığı Lady Gaga promosyonu ile ne kadar albümün 99 cent’e satıldığını ya da Cloud Drive’a ne kadar yeni üye kazandıklarını açıklamadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*