12 Kasım 2018

LC Waikiki, ThingLink İle Twitter’da Satışa Yönlendiriyor

Twitter’ın bir pazarlama mecrası olarak etkisinin tartışıldığı bu günlerde, zenginleştirilmiş interaktif imaj uygulaması olan ThingLink, fotoğraflara link ekleyebilme özelliğiyle markaların sosyal medya kanallarındaki etkileşim stratejilerine yeni bir boyut kazandırıyor.

İlk kez LC Waikiki’nin resmi Twitter hesabında denk geldiğimiz uygulama ile Twitter’da paylaşılan resimlerin içerisine aktif bağlantılar ekleyerek, kullanıcıları markanın satış sayfasına yönlendirmek mümkün olabiliyor. 2008 yılında Finlandiya’nın Helsinki kentinde kurulan ThingLink adlı girişim; Facebook, YouTube, Flickr, Spotify, Vimeo, Wikipedia, SoundCloud ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerindeki görsellere linkler ekleyebileceğiniz bir sistem geliştirmiş.

Türkiye’de bu sistemi ilk kullanan markalardan biri olan LC Waikiki ise attığı bir tweet ile Twitter takipçilerini internet mağazasına yönlendirme yoluna gitti. “Buradaki Her Şey Tek Fiyat: 14,90 TL” sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında kullandıkları ThingLink sistemi yardımıyla görselin içerisine ekledikleri bağlantılar sayesinde takipçiler, tek bir tık ile Twitter üzerinden doğrudan online satış sitesine gidebiliyorlar. “Kadın ürünleri”, “Genç kız ürünleri” ve “Erkek ürünleri” gibi farklı kategorilerin ürün sayfalarına yönlendiren 8 farklı bağlantıya ek olarak firma paylaştığı görsele, ayrıca Facebook sayfalarının da bir linkini eklemiş.

Sistemi kullanabilmek için herhangi bir uygulama indirmeye veya ücret ödemeye gerek bulunmuyor. ThingLink.com adresinden siteye üye olan kullanıcılar dilediği görselin üzerine bağlantılar ekleyip, bunu kendi fan sayfalarından paylaşabiliyorlar. Ancak, bilgisayarlarda sorunsuzca çalışan sistemi mobil cihazlarda denediğimizde ise tam randımanlı bir performans yakalayamadığımızı da belirtelim. Twitter için geliştirilen bu sistemin henüz çok taze olduğunu göz önünde bulundurursak, yeni güncellemeler sayesinde bu aksaklıkların önüne geçileceğini öngörebiliriz.

İlk olarak 2011 yılında “Rich Media Tags” uygulamasını duyuran şirket, tek bir imaj üzerinden farklı platformlar arasında etkileşim sağlayabilme özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Görselin içerisine bağlantının URL’si eklenerek kullanılan sistemde, kullanıcılar etiketlerin üzerine mouse’larının imleciyle geldiklerinde bağlantılar belirgin hale geliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*