19 Kasım 2018

Mobil Ödeme ve Müşteri Sadakat Uygulaması LevelUp’a $12 Milyon Yatırım

NFC (yakın alanda ödeme) tekniği ile tüketicilere uygulamaya entegre ettikleri ATM ya da kredi kartı ile bir QR kodu oluşturup bu kodu okutarak ödeme imkanı sunan, aynı zamanda uygulamaya üyesi işyerlerine devamlı müşteri sağlamak adına müşterilerine mağazalarda para harcadıkça farklı ödüller kazanma imkanı sunan mobil uygulama LevelUp 12 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını açıkladı.

Temmuz 2011’de ABD’de kurulan LevelUp, şu an ABD genelinde 6 şehirde aktif olarak yayında olduğunu, yeni yatırımı ile farklı şehirlere açılma planlarını uygulamaya geçireceklerini açıkladı.

Google Ventures’ın da aralarında olduğu yatırımcılardan yeni yatırmını alan LevelUp, restaurant ve mağaza gibi yerel işletmeler tarafından check-in ile görülebilen ufak yarışmalara katılarak puan kazanılan SCVNGR uygulamasının kurucuları tarafından başlatılan bir uygulama.

200 bin üyeye ulaştıklarını belirten LevelUp, üyelerinin uygulama üzerinden aylık 2 milyon dolar harcadıklarını da açıkladı.

Mobil ödeme sektörü hızla büyürken, görünen o ki rekabette geri kalmak istemeyen firmaların yatırım haberleri uzun bir süre daha gündemi meşgul etmeye devam edecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*