16 Kasım 2018

Lidyana, 2013 Endeavor Girişimci Şirketi Seçildi

lidyanaGeçtiğimiz yıl Şubat ayında aramıza takı ve aksesuar kategorisinde katılan daha sonra moda dikeyinde yoluna devam eden Lidyana.com‘da hareketlilik devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Number L Moda ve Stil dergisinin Lidyana’ya ait olmasıyla haberini yaptığımız site, bu kez de karşımıza 2013 Endeavor Girişimci Şirketi olarak çıktı. Ayrıca Lidyana.com, geçtiğimiz yıl Wired dergisi tarafından da Avrupa’nın en gözde girişimlerinden biri seçilmişti.

Kısaca hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz dönemlerde Butigo, Endeavor’ın “En Etkili Girişimciler” listesinde yer almış ve Kobimaster da yine Endeavor tarafından Türkiye’yi temsil etmek üzere seçilmişti.

Endeavor’dan kısaca bahsetmek gerekirse, merkezi New York’da bulunan ve gelişmekte olan ülkelerdeki girişimlere kar amacı gütmeden destek sağlayan bir organizasyon. Organizasyonun Türkiye yönetimi Murat Özyeğin başkanlığında devam ederken, yönetim kurulunda Ali Koç, Alp Saul, Bülent M. Çelebi, Cansen Başaran Symes, Ebru Özdemir, Emre Kurttepeli, Ferit Şahenk, Hayri Çulhacı, Işık Keçeci Aşur, Mahmut Ünlü, Mustafa E. Say, Özcan Tahincioğlu, Selçuk Yorgancıoğlu, Sina Afra, Suzan Sabancı Dinçer, Ümit Boyner ve Vuslat Doğan Sabancı gibi isimler yer alıyor.

Lidyana.com’un kurucusu Hakan Baş’ın yine kurucularından olduğu Peak Games ile daha önce de Endeavor girişimcisi seçilmiş olmasıyla beraber ilk kez bir girişimcinin iki şirketi birden Endeavor girişimleri arasında yer almış oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Lidyana’nın ortaklarının arasında Sina Afra var, Endeavor’un yönetiminde de Sina Afra var.
  Etik olmamış sanki.

  • orkun der ki:

   kısa bir yoldan yapılan, kolaycı ve kötü niyetli bir benzetme olmuş bu.

   • Ben kötü niyetle değil de etik açıdan dedim sadece, yoksa Sina Bey bu sektörün bence en başarılısı olup aynı zamanda en mütevazi kalmayı başaran insanıdır…

Fikrini söyle

*