18 Kasım 2018

LikeNshop Uygulaması ile Instagram’da Doğrudan Satış Yapın

i1

Instagram’da markaların müşteri yakalama oranı Facebook’tan 60 ve Twitter’dan 140 kat
fazla. Instagram’ın yüksek etkileşim oranını doğrudan satış fırsatına dönüştüren LikeNShop, markaların Instagram üzerinden satış yapmasını sağlıyor.

Bir resim bin kelimeye bedel

LikeNshop uygulaması Instagram resimlerine doğrudan link yerleştirmeye izin veriyor. Bu da kullanıcıların Instagram’da beğendikleri ürünleri kolayca takip ederek tek tıklama ile ilgili e-ticaret sitesine ulaşmasına imkan veriyor.

E-ticarette Instagram dönemi

LikeNshop linklerinin tıklamalarını takip eden markalar müşteri davranışını izleyerek kampanyalarını optimize etme şansı yakalıyor ve takipçilerinin e-posta, ad, soyad, takma ad ile beğeni sayısı bilgilerine erişiyor. Bu da müşterilere özel indirim ve kampanyalar sunmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca LikeNshop’ın sunduğu gelişmiş kontrol panelini kullanan markalar detaylı raporlar ile Instagram kampanyalarının ne kadar başarılı olduğunu analiz edebiliyor.

Nasıl kullanırsınız?

  • Linkinizi Instagram sayfanıza ekleyin.
  • LikeNShop sayfanızda istediğiniz ürünü ekleyin.
  • Kullanıcılarınızı doğrudan ürün sayfasına yönlendirin.

i2

Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcı markanın LikeNShop linkini tıklayınca marka için hazır olan mobil uyumlu web sayfasına yönlenmeden önce uygulama izinlerini kabul ediyor. Ardından beğendiği ürünleri bulup satın almaya başlıyor.

Bu noktada kullanıcı sitesine ulaştığı markanın tüm ürünleri arasından istediğini seçebiliyor veya sadece o ana dek beğenmiş olduğu ürünler arasından seçim yapıyor. Ardından mobil ödeme sistemleriyle alışveriş yapıyor. LikeNShop uygulaması dünyada gittikçe daha fazla kullanıcının akıllı telefondan alışveriş yaptığı mobil ticaret döneminde Türkiye’deki markalara doğrudan mobil satış ve pazarlama olanağı sağlıyor.

Kampanya yönetim kolaylığı

LikeNShop uygulamasını kullanan markalar kontrol panelinde LikeNShop düzenleme, raporları analiz etme, potansiyel müşteri kazanmak için siteye girenlere pop-up pencere gösterme ve Google entegrasyonu ile Instagramdan satış yapma seçeneklerine sahip bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*