21 Kasım 2018

Linkedin Net Karlılığında %140 Artış

LinkedIn, 2012 ilk çeyrek verilerini açıkladı.

Profesyonel anlamda online ortamda iş bağlantıları oluşturmada ve var olan kontaklarla bağlantıyı korumada oldukça başarılı işlere imza atan profesyonel network LinkedIn, açıkladığı verilere göre 2012 ilk çeyreğinde net karlılığını geçen seneye kıyasla %140 arttırdı.

2011’in sonu ve 2012 başı itibarı ile reklam alanında büyük adımlar atarak hem online hem mobil reklam kullanımına başlayan sosyal medya kanalı, 2011’in ilk çeyreğinde net karlılığını 2.1 milyon dolar olarak açıklamıştı. Firma tarafından bu çeyrekte açıklanan net karlılık rakamı ise 5 milyon dolar.

LinkedIn, cirosunda da hızlı bir artış gözlemlendiğini açıklayarak, 2011’in ilk çeyreğinde 93.9 milyon dolar olan cirosunun bu çeyrekte 188.5 milyon dolara çıktığını paylaştı.

Firma CEO’su Jeff Weiner, LinkedIn’in oldukça başarılı bir çeyreği geride bıraktığını açıklayarak, yatırımcılar tarafından beklenilen rakamların üzerine çıktıklarını paylaştı.

Paralı üyelik oranlarının toplam cirosunun %20’sine denk geldiğini, pazarlama kazanımlarının cirosunun %26’sına, iş verenlere sundukları işe alım çözümlerinin ise cironun %54’üne denk geldiğini belirten LinkedIn, ilk çeyrek gelirinin %36’sının ABD dışından olduğunu açıkladı.

İkinci çeyrek cirosunun 210 ile 215 milyon dolar arasında değişeceğini tahmin eden LinkedIn’in halka arzı ardından hisse fiyatları son 1 senedir oldukça başarılı bir artış grafiği izliyor.

161 milyon kullanıcısının olduğunu belirten sosyal mecra, geride bıraktığımız çeyrekte 15 milyon yeni üyenin katılımını açıklıyor.

Başarılı grafik LinkedIn’i gelişmeye itiyor

Başarıları ile sık sık gündeme gelen LinkedIn, gelişimini devam ettirmek adına yeni bir satın alım planını da çeyrek verileri ile beraber paylaştı.

Profesyonel presentasyon, doküman ve video paylaşım sitesi SlideShare‘i 119 milyon dolara satın almayı planladıklarını açıklayan LinkedIn, prezentasyonların profesyonel hayatta önemine değinerek, hizmetin bünyelerine katılması ile üyelerinin sunumları ile yeni networking olanaklarına ulaşabileceklerini ifade etti.

Dünyanın en fazla ziyaret edilen 200 sitesi arasında bulunan SlideShare, aylık 60 milyon ziyaretçiye ulaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*