10 Aralık 2018

LinkedIn Kullanıcıları En Çok Elektronik Eşya Alışverişi Yapıyor

Las Vegas’ta gerçekleştirilen Consumer Electronics Show (CES)’de LinkedIn‘den oldukça çarpıcı bir bilgi geldi.

Mağazaların hedeflendirilmiş pazarlama çalışmalarında oldukça yararlı olabilecek data, LinkedIn kullanıcılarının alışveriş alışkanlıklarını aydınlatmayı hedefliyor.

Daha çok iş sahibi profesyonel bir kesime hitap eden LinkedIn’e göre, kullanıcıları alışverişlerinde en çok parayı elektronik ürünlere harcıyorlar.

LinkedIn tarafından kullanıcısı olan 1602 kişi ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, sosyal ağ kullanıcılarının %41’i 2012’de elektronik alışverişlerinde en az 1000 dolar harcamayı planlıyorlar.

Bu oranın genel nüfus göz önüne alınınca %29 olduğu araştırmada belirtiliyor.

Araştırmaya göre LinkedIn kullanıcılarının %93’ü teknoloji sayesinde görevlerini daha rahat yerine getirdiklerini iletiyor. Bu oran yine genel nüfusa kıyasla oldukça yüksek. Genel nüfusun %78’i teknolojinin işlerini kolaylaştırdığını öne sürüyor.

LinkedIn tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, sosyal mecra kullanıcıları genel nüfusa göre akıllı telefon kullanımlarına %51, tablet kullanımlarına ise %85 daha yatkın. LinkedIn kullanıcılarının en fazla tercih ettikleri tabletin ise iPad olduğu belirtiliyor.

Firma tarafından paylaşılan veriler, sosyal ağ kullanıcılarının özellikle elektronik satış yapan mağazalar tarafından hedeflendirilebilinecek bir kitle olduğunu öne çıkarırken, eletronik firmaların reklamları için de LinkedIn’in uygun bir kaynak olabileceğini gözler önüne seriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*