13 Kasım 2018

LinkedIn Kurumsal Eğitim Platformu Lynda.com’u Satın Aldı

Kurumsal sosyal ağ LinkedIn, online eğitim platformu Lynda.com’u 1,5 milyar dolara satın alıyor. Standart bir satın almadan ziyade daha çok bir birleşmeyi andıran bu süreçte 1,5 milyar doların %52’sinin nakit, geri kalanının LinkedIn hisseleri şeklinde ödeneceği belirtiliyor. 1,5 milyar dolar, LinkedIn’in 12 yıllık kurumsal hayatındaki en büyük satınalma.

Lynda.com 1995 yılında kurulmuş, internet standartlarına göre epey eski diyebileceğimiz çok büyük bir online eğitim platformu. Daha çok video içerikler ile eğitim hizmeti veren sitenin bünyesinde 3500’e yakın ders konusu ve 250 binin üzerinde eğitim videosu bulunuyor. Lynda.com’u eğitim amaçlı kullanan kurumlar da ABD Başkanlık Ofisi’nden NASA’ya, Fortune 50 şirketlerinden reklam ajanslarına kadar çeşitlilik gösteriyor.

LinkedIn’in bu satın almadaki amacı, hem Lynda.com üyelerini kendi sosyal ağına katabilmek hem de LinkedIn üyelerine profesyonel ve kurumsal online eğitim hizmeti vermek. LinkedIn’in 350, Lynda.com’un 4 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Normalde 25 dolardan başlayan aylık ücreti olan Lynda.com eğitim hizmetlerinin ise LinkedIn kullanıcılarına ne şekilde sunulacağı şu an için belirsiz.

LinkedIn bu satın almayı tanıtan bir de video yayınladı. Aşağıda seyredebilirsiniz. Ayrıca  tarafından yazılan konu hakkındaki blog yazısını da buradan okuyabilirsiniz. Lynda.com’un kurucusu Lynda Weinman’ın satın alma konusundaki görüşleri de burada.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Lynda.com yıllardır kalitesinden ödün vermeden online eğitim sektöründe ilerlerken, Lynda Weinman sanırım bu yaşında en iyi internet girişimcilerinden biri ve bu aldığı kaynak ile biz gençlere kanıtladığı o kadar çok şey var ki. Haber için teşekkürler.

Fikrini söyle

*