19 Aralık 2018

Facebook’tan Sonra LinkedIn de Mobil Reklamlara Merak Saldı

Mobil kullanımın artmasıyla doğru orantılı olarak mobil reklamlara verilen önem de artıyor.

Pekçok sosyal medya kulllanıcısının hesaplarını sıklıkla mobil cihazlarından kontrol ettiklerinin bilinmesi, bu mecraları kullanıcılarını mobil reklamlarla da hedefleme konusunda harekete geçirmeye başladı.

Halka arz öncesinde kullanıcılarının çoğunun Facebook mobil uygulamasını kullandığı halde, hiç mobil gelirinin olmaması ile dikkat çeken Facebook, mobil reklamlara yöneleceğini belirtirken, bu alanda bir yeni açıklama da LinkedIn‘den geldi.

LindekIn’in tekil ziyaretlerinin %15’inden fazlasının mobil cihazlardan geldiği belirtilirken, firmanın bu trafiği paraya çevirmek için çalışmalara başladığı ifade edildi.

Firma CEO’su Jeff Weiner, mobilin en hızlı büyüyen bölümleri olduğunu belirterek, önümüzdeki ay mobil reklam denemeleri yapmaya başlayacaklarını açıkladı.

Profesyonel bağlantılar kurmada kullanıcılarının işini oldukça kolaylaştıran LinkedIn’in CEO’su, kullanıcılarının LinkedIn’i çoğunlukla işyerlerinde kullandıklarını belirterek, mobil anlamda büyük atak yapabileceklerini paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*