18 Kasım 2018

LinkedIn’e 5 Milyon Dolarlık Dava

Haberler LinkedIn için hiç de iyi değil. İş dünyasının sosyal ağı olarak düşünülen LinkedIn’e şimdi de 5 milyon dolarlık bir dava açıldı.

Bu davaya sebep olan olayı hatırlatmamız gerekirse, Haziran ayının başlarında bir Rus hacker, LinkedIn’in 6 milyon kullanıcısının şifrelerini kırıp internete yaymıştı. Bu durumu farkeden LinkedIn, yaşanan bu olayın doğruluğunu kabul etmiş ve özür diledikten sonra da tüm kullanıcılarını uyarıp, şifrelerini değiştirmelerini istemişti.

Illinois’ten bir LinkedIn kullanıcısı olan Katie Szpyrka, 160 milyondan fazla kullanıcısı olan ve “veritabanı güvenliği için endüstride standart sayılan kriterlere sahip olduğu bilgisiyle açık bir şekilde çelişen” güvenlik politikasıyla, kullanıcılarını kandırmaktan LinkedIn’e dava açtı. Szpyrka, Kaliforniya’nın San Jose şehrinde açılan bu davanın grup davası olmasını istiyor.

LinkedIn sözcüsü Erin O’Harra, bu davandan hiç bir hak iddaa edilemeyeceğini, bu davanın durumdan faydalanmak isteyen avukatlar tarafından yürütüldüğünü söyledi.

O’Harra geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada; “Yaşanan bu hadisede hiç bir kullanıcının hesabı ele geçirilmedi ve hiç bir kullanıcımızın bu durumdan zarar görmediğini düşünüyoruz” dedi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*