16 Aralık 2018

Listrak’ten Günlük Alışveriş Sepeti Terk Endeksi

Online mağazalara e-mail pazarlama çözümleri sunan Listrak, e-ticaret yapan firmaların en büyük sorunlarından biri olan alışveriş sepeti terkini endeksleyerek firmalara yardımcı olmayı planlıyor.

Hizmet verdiği online mağazaların en büyük 50 tanesinin alışveriş sepeti terk oranlarını günbegün endeksleyecek olan firma, bu oranlarının diğer markaları da günlük olarak sepet terki konusunda bilgilendireceğini belirtiyor.

Markaların endekse bakarak kendi performansları ile karşılaştırma yapabileceklerini de ekleyen firma yetkilileri, promosyon faaliyetlerinin zamanlanmasında bu bilgilerin yararlı olabileceğine inandıklarını ekliyorlar.

www.Listrak.com/sca-index adresinden ulaşılabilecek olan günlük endeks, geçtiğimiz 6 ayın alışveriş sepeti terk oranını da paylaşacak.

ABD’de en fazla bedava kargo hizmetinin önerildiği Noel sezonunda alışveriş sepeti terk oranının, son 6 ayın ortalaması olan %77’nin oldukça aşağısında olduğunu belirten firma, bedava kargo günü olarak belirlenen 14 Aralık’ta bu oranın %67.66’lara gerilediğini iletiyor.

Cyber Monday, yani teknolojik ürünlerin oldukça uygun fiyatlarla satıldığı bu sene 28 Kasım’a denk düşen Pazartesi günü ise terk oranlarının %68.88 olduğu firma tarafından paylaşılıyor.

Online mağazaların alışveriş sepetini oluşturup, daha sonra alışverişlerini tamamlamayan müşterileri hedeflemeyerek milyonlarca dolar kaybettiklerini belirten Listrak, trendleri takip ederek bu oranların azaltılması üzerine çalışmalar yapılabilineceğini açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*