14 Kasım 2018

LivingSocial, 110 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

living social2012 yılını 650 milyon dolar zararla kapatan LivingSocial’ın imdadına yatırımcıları yetişti. Yüzde 31‘ine sahip olan Amazon’un 2012 3. çeyrekte açıkladığı 274 milyon dolarlık zararın 196 milyon dolarının sebebi olan şirket, aldığı 110 milyon dolarlık yatırımla şimdilik nefes almış gibi görünüyor. LivingSocial CEO’su Tim O’Shaughnessy‘in gelecek vizyonlarına müthiş bir katkı olarak  açıkladığı yatırımın, şirketin uzun vade planlarını güçlendireceğini söyledi.

LivingSocial’ın 2011 ve 2012‘yi yüksek zararlar açıklayarak bitirmesi şirketin hızlı bir düşüş yaşadığının en büyük kanıtı. Bu sürecin ardından gelen yatırımın acil durum kurtarma planına dahil olup olmadığı akıllara gelen en önemli soruydu. Hatta anlaşmanın detayları belli olmadan önce buna kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak O’Shaughnessy’in anlaşma koşullarını üç ay önce, 23 Kasım’da belirlediklerini söylediği açıklama, geminin hala yüzeyde olduğunu kanıtlıyor.

O’Shaughnessy’in söylediklerini haklı çıkaran bir diğer durum ise, şirketin aldığı 110 milyon doların hisse karşılığının yüzde 7,5 olması. Her ne kadar 2010 yılında Amazon’dan aldığı yatırımdan değerli olmasa da, toplam değerin 1,5 milyar dolar civarında olduğunu gösteriyor.

LivingSocial için işleri yoluna koyma seçeneklerinden biri de işten çıkarma. Bu konuya da değinen CEO Tim O’Shaughnessy, halka açılma durumunda bile çalışanların bundan etkilenmeyeceğini belirtti. Şirket, Amazon’un 2012 3. çeyrekte açıkladığı zararın ardından, 400 kişiyle yollarını ayırmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Kadıköy Motorlu Kurye Acil ve Normal motokurye hizmeti veren, Sorumluluğunun bilincinde çok amaçlı bir kurye şirketidir. Kadıköy ve Tüm İstanbul’ a Hizmet verebilecek Tecrübeye sahip kurye ve operasyon merkezimiz seri ve güvenli olarak teslimatını tam zamanında yapar.

Fikrini söyle

*