18 Aralık 2018

LivingSocial 2011’i 558 Milyon Dolarlık Zararla Kapattı

Amazon tarafından yeni açıklanan 2011 finansal verileri, firmanın %31 hissesine sahip olduğu LivingSocial‘ın finansal durumunu da bir anlamda ortaya döktü.

Pazarlama masraflarının yüksek oluşu ve zorlu karlılık koşulları dolayısı ile fırsat sektörüne pekçok yatırımcı kuşku ile yaklaşırken, Amazon’un firmaya bugüne kadar 208 milyon dolarlık yatırım yaptığı paylaşıldı.

Aralık ayı başında yeni bir yatırım turuna çıkarak 176 milyon dolarlık yatırım toplayan LivingSocial’ın, bu yatırım turunda ulaşmak istediği toplam tutar olan 400 milyon dolara bu senenin ilk çeyreği sonuna kadar ulaşacağı farklı kaynaklar tarafından dile getirilirken, firmanın net zararının yüksek oluşunun sebepleri arasında 17 farklı ülkede işe alınan 4500 çalışan gösterildi.

LivingSocial’ın 558 milyon dolarlık zararı Amazon’un yeni verileri ile ortaya çıkarken, firmanın 2011 yılı cirosunun 245 milyon dolar olduğu da belirtildi.

Fırsat devinin, en büyük rakibi Groupon ve fırsat sektöründe yer alan pekçok firma gibi 2011’in ilk yarısında oldukça yüksek pazarlama harcamaları yaptığı, fakat ikinci yarıyla beraber bu harcamalarda büyük azalmanın gözlemlendiği de firmaya yakın bir kaynak tarafından paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] tarafından açıklanan 2011 rakamlarında geçtiğimiz seneyi 558 milyon dolarlık zararla kapattığı belirtilen LivingSocial, hem firmanın gidişatının, hem de çalıştıkları […]

Fikrini söyle

*