13 Aralık 2018

LivingSocial Çalışan Sayısı Groupon’un Yarısı

Bir süre önce halka açılan Groupon‘un karlılık yapısı sorgulanırken, ABD fırsat sektörünün devi olan firmanın bile nakit sıkıntısı çekiyor olabilme ihtimali, fırsat sektörü üzerinde soru işaretleri uyandırmaya başlamıştı.

ABD’de Groupon’un 1 numaralı rakibi olan LivingSocial henüz halka açılmamışken, en büyük rakibi Groupon gibi pazarlama masraflarının yüksekliği ile dikkatleri üzerine çekmekteydi.

İki firma da üye kazanımları ve sitelerine trafik çekmek adına paralı trafiği yüklü miktarda kullanırken, Groupon kısa bir süre önce firmalarının oldukça hızlı bir şekilde büyüdüğünü belirterek, çalışan sayısının %70’i ABD dışında olmak üzere 10.000 kişiye ulaştığını açıkladı.

ABD fırsat sektöründe oldukça büyük bir pazar payına sahip olan Groupon’un ardından, firmanın en yakın rakibi LivingSocial da geçtiğimiz seneye dair bazı verilerini açıkladı.

Çalışan sayısının 5000 kişiye ulaştığını belirten LivingSocial, bu rakamın yarısından biraz fazlasının ABD dışında olduğunu belirtti. 60 milyon üyeye ulaştıklarını da paylaşan LivingSocial, artık yeni üye kazanımları için yaptıkları harcamaları azaltarak, üyelerini alışverişe yöneltmek için uğraşacaklarını açıkladı.

LivingSocial, cirosuyla ilgili verileri henüz paylaşmazken, son olarak Aralık ayında 176 milyon dolar yatırım alan firmanın, halka arz için doğru şartları ve zamanı beklediği, 2011’de gerçekleşen 3 yeni uluslararası açılmaya bu sene yeni ülkelerin de ekleneceği açıklandı.

Groupon ve LivingSocial’ın yakın rekabetinde firmaların çalışan sayıları arasındaki bu fark, karlılık oranları ve ciroları arasında olabilecek fark hakkında da soru işaretlerine yol açtı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*